fbpx
ССО пропонують надати особливі розвідувальні повноваження

ССО пропонують надати особливі розвідувальні повноваження

Верховна Рада Законодавство Комітет Верховної Ради Контррозвідка Розвідка ССО ЗСУ Україна

З ініціативи Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки у Верховній Раді зареєстрований для розгляду законопроєкт № 6486, у якому Силам спеціальних операцій (ССО) ЗС України пропонують надати особливі розвідувальні повноваження.

Про це пише АрміяInform.

Автори проєкту розраховують, що його ухвалення значно розширить спроможності національного спротиву через надання ССО особливих розвідувальних функцій.

Законопроєктом пропонується розширити повноваження ССО з можливістю здійснювати спеціальну розвідку в інтересах підготовки та ведення власних спецоперацій, бойових і спеціальних дій та під час організації руху опору.

Зараз правом на її здійснення володіють Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони, розвідувальний орган Держприкордонслужби та СБУ.

Наразі Сили спеціальних операцій не можуть організувати спеціальні операції та організовувати рух опору без аналогічного права, адже проведення розвідувальних заходів є ключовим аспектом в організації та підготовці виконання завдань ССО за призначенням.

Спецпризначенець під час навчань JCET

«Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо надання Силам спеціальних операцій Збройних Сил України деяких розвідувальних та контррозвідувальних повноважень для підвищення ефективності ведення руху опору розроблено у зв’язку з необхідністю вдосконалення законодавства України у сфері оборони з урахуванням найкращих практик, що має забезпечити більш ефективне виконання завдань, покладених на національний спротив.

Крім того, відкриваються можливості для здійснення Силами спеціальних операцій розвідувальних та контррозвідувальних дій на тимчасово окупованих територіях, що має велике значення для успішного планування та виконання упереджувальних заходів в організації відсічі збройній агресії російських окупаційних військ.

Як вважають автори законопроєкту, здійснення контррозвідувальної діяльності ССО, є необхідним задля розроблення і реалізації заходів, спрямованих на запобігання, усунення та нейтралізації загроз і умов, що їм сприяють, під час проведення спеціальних операцій та виконання завдань руху опору, що безпосередньо пов’язано з протидією посяганням організацій, окремих груп та осіб на інтереси України, а також добування, аналітична обробка та використання інформації, що містить ознаки розвідувальної, терористичної та іншої діяльності організацій, окремих груп та осіб на шкоду інтересам України для її використання, під час проведення спеціальних операцій, планування і підготовки руху опору та протидії такій діяльності.


В Україні запрацював закон про основи національного спротиву


Довідково: Спеціальна розвідка — вид оперативної розвідки, який являє собою сукупність заходів, що проводяться з метою добування відомостей про противника, проведення спеціальних заходів на його важливих об’єктах у загрозливий період і з початком військових дій.

У своїй діяльності поєднує методи військової та агентурної розвідки.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Верховна Рада Законодавство Комітет Верховної Ради Контррозвідка Розвідка ССО ЗСУ Україна