fbpx
ССО США планують замінити CV-22 Osprey

ССО США планують замінити CV-22 Osprey

V-22 Osprey V-280 Valor Авіація Закупівлі Конвертоплан ССО США

Сили спеціальних операцій США оголосили про намір замінити конвертоплани CV-22 Osprey новими літальними апаратами з вертикальними зльотом і посадкою.

Про це повідомляє видання Flightglobal.

Військові мають намір прийняти на озброєння, апарати які здатні виконувати польоти на швидкості, порівнянної з реактивними літаками.

За словами командувача силами спеціальних операцій генерал-лейтенанта Джеймса Слайфа, військові поки не зацікавлені в покупці перспективних швидкісних конвертопланів V-280 Valor, створенням яких займається компанія Bell Helicopter для заміни V-22.

Конвертоплан Osprey був розроблений американським консорціумом Bell / Boeing в 1980-х роках. Апарат має в довжину 17,5 метра, у висоту – 6,7 метра і розмах крила – 14 метрів.

Максимальна злітна маса конвертоплана становить 27,4 тонни при зльоті як літак і 23,8 тонни при вертикальному зльоті. Завдяки двигунам, котрі можуть повертатися майже на 98 градусів і повітряними гвинтами мотогондолах конвертоплан здатний на вертикальні зліт і посадку як вертоліт і швидкий горизонтальний політ як літак.

У літаковому режимі польоті V-22 може виконувати польоти на швидкості 446 кілометрів на годину на відстань до 1,6 тисячі кілометрів. Американський конвертоплан розрахований на перевезення до 32 осіб, а також вантажів масою 9 тонн у вантажному відсіку або до 6,8 тонни на зовнішній підвісці.

За словами Слайфа, Сили спеціальних операцій ПС США зацікавлені в розробці й прийнятті на озброєння літальних апаратів, які за своїми характеристиками перевершують всі існуючі конвертоплани.

При цьому генерал-лейтенант зазначив, що мова не йде про просте поліпшення окремих характеристик апаратів – швидкості, дальності польоту або надійності; військові зацікавлені саме в новому поколінні конвертопланів. Конкретні вимоги до перспективних літальних апаратів військові поки не виробили.

Проєкти

Перспективний конвертоплан V-280 розробляється Bell Helicopter спеціально для участі в тендері FLRAA, проведеного Армією США з початку 2010-х років. За підсумками конкурсу, військові мають намір вибрати апарат, який повинен буде замінити застарілі багатоцільові вертольоти UH-60 Black Hawk.

Bell V-280 Valor. Фото з відкритих джерел

Повний перелік вимог, яким повинен відповідати новий літальний апарат, американські військові оприлюднили у квітні 2019 року. Згідно з вимогами, нова машина повинна мати бойовий радіус не менше 300 морських миль (555 кілометрів) і бути здатною на перевезення на зовнішній підвісці вантажів масою 4,5 тонни.

Bell Helicopter представила проєкт конвертоплана Valor навесні 2013 року. Бойовий радіус перспективного конвертоплана, за проєктом, складе 1,5 тисячі кілометрів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

V-22 Osprey V-280 Valor Авіація Закупівлі Конвертоплан ССО США