fbpx
Стала відома кількість сил та засобів британської армії

Стала відома кількість сил та засобів британської армії

Велика Британія Європа Королівський ВМФ Великої Британії Флот

Оприлюднено щорічний звіт про озброєння і формування збройних сил Великої Британії станом на 1 березня 2023 року.

Про це повідомляє видання UKdefencejournal.

Звіт є всебічним оглядом сухопутних, морських і повітряних можливостей Збройних сил Великої Британії.

Він доповнений даними Міністерства транспорту (DfT) про судна військового призначення, які зареєстровані у Великій Британії, і дає детальне уявлення про поточний стан і зміни в оборонних активах країни.

Флот

У документі йдеться, що у складі Королівських ВМС перебувають 10 підводних човнів і 72 надводні кораблі, зокрема 59 бойових та 13 у складі допоміжного флоту.

Незначне зменшення кількості кораблів Королівських ВМС з 62 у 2022 році до 59 у 2023 році пов’язане з виведенням з експлуатації двох протимінних кораблів і одного оглядового судна.

Мова йде про тральщики класу Sandown HMS Blyth і HMS Pembroke, які Румунія придбала у вересні цього року.

Чисельність допоміжного флоту збільшилася завдяки додаванню корабля протимінної боротьби і багатоцільового корабля спостереження за океаном.

Сухопутні сили

Сухопутний компонент збройних сил Великої Британії демонструє поєднання сили і постійного оновлення.

На озброєнні армії знаходиться 3 207 одиниць бойової техніки, в тому числі 845 бронетранспортерів, 1 480 захищених транспортних засобів і 882 бойові броньовані машини.

Однак ці цифри є попередніми, оскільки триває процес підвищення якості даних. Піхота налічує 32 регулярних батальйони та 16 батальйонів армійського резерву.

Повітряні сили

Повітряні сили Великої Британії мають у своєму розпорядженні 564 літаки і 265 гелікоптери. Крім того, на озброєнні є 55 безпілотних авіаційних систем.

У звіті підкреслюється, що Typhoon є найпоширенішою серед літаків (137 бортів), а Chinook – найпоширенішою платформою серед гвинтокрилів (59 бортів).

Королівські ВПС збільшили кількість своїх ескадрилій до 103, а Повітряні сили Королівського військово-морського флоту складаються з 16 ескадрилій і чотирьох штабів.

Тенденції розвитку

Серед важливих тенденцій – заплановане списання певного озброєння, такого як Scimitar, на заміну якому прийде Ajax, і передача платформ в Україну.

Також спостерігається помітне скорочення кількості військових кораблів, зареєстрованих у Великій Британії, з 532 у 2021 році до 495 у 2022 році.

Цей звіт малює картину модернізації та адаптації збройних сил Великої Британії, які балансують між виведенням з експлуатації застарілого обладнання та впровадженням передових платформ у всіх сферах

Велика Британія Європа Королівський ВМФ Великої Британії Флот