fbpx
Стаціонарний табір «Широкий Лан» прийняв першу бригаду

Стаціонарний табір «Широкий Лан» прийняв першу бригаду

57 бригада ЗСУ Будівництво ЗСУ Навчання Полігон «Широкий лан» (235 МЦПВЧП) Україна

Стаціонарний табір на 235 Міжвидовому центрі підготовки військових частин та підрозділів «Широкий Лан» прийняв першу бригаду.

Про це повідомляє Мілітарний.

Першим на бойове злагодження прибула 57-ма окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Особовий склад замість звичних наметів у степу неподалік Миколаєва нарешті розмістився у стаціонарних казармах.

Стаціонарний бригадний табір на полігоні «Широкий Лан»

Тут їх збудовано одинадцять – 10 для розміщення чоловіків та одна, кубрикового типу, для жінок-військовослужбовців. Складається з 12 кімнат — по 4 особи в кожній і 12 кімнат — по 6 дівчат.

У казармах обох типів є приміщення інформаційного центру, кімната побутового обслуговування з прасками та прасувальними дошками, душові.

Спальне приміщення казарми у стаціонарному бригадному таборі на полігоні «Широкий Лан»

Для харчування особового складу побудована їдальня, яка здатна за півтори години прийняти до 2500 осіб.

На території стаціонарного бригадного табору також є стройовий плац та спортивний комплекс, їх звели найпершими наприкінці 2018 року, військовослужбовці 36-го шляхо-відновлювального полку Державної спеціальної служби транспорту.

Стаціонарний бригадний табір на полігоні «Широкий Лан»

По завершенню зведення буде розпочато будівництво другої черги – автопарк, склади, комплекси відпочинку та розваг для особового складу.

З весни 2020 року, добудову всього стаціонарного бригадного табору на 235-у міжвідомчому центрі підготовки військових частин та підрозділів, теж передали ДССТ.

Стаціонарний бригадний табір на полігоні «Широкий Лан»

Попередні будівники вирвали зі стін електропроводку, залишили на відкритих ділянках будматеріали, які вимокли під дощем, також у каналізаційний колодязь було вилито «міксер» бетону, водопровідні труби були задуті монтажною піною.

Будівництвом 11 казарм займалась 1 окрема бригада ДССТ, іншими об’єктами, а також інженерними мережами та благоустроєм території – 194 понтонно-мостовий полк та 36-й шляхо-відновлювальний полк.

Стартувало будівництво бригадного табору у 2017 році, коли за відкритим тендером між цивільними підрядними організаціями перемогла ТОВ «РІСТ», з яким згодом Міністерство оборони України розірвало договори через зрив термінів здачі об’єктів.

Восени 2018-го на майданчик зайшов нова будівельна компанія відновила будівництво, але станом на початок 2020 року об’єкт так і не був зданий в експлуатацію.

Можливість залучення Державної спеціальної служби транспорту до будівництва та реконструкції Міністерства оборони стало можливим після передачі Служби з підпорядкування Міністерства інфраструктури до Міноборони України у 2017 році.

57 бригада ЗСУ Будівництво ЗСУ Навчання Полігон «Широкий лан» (235 МЦПВЧП) Україна