fbpx
Суд залишив на гаупвахті комбата Лановенко

Суд залишив на гаупвахті комбата Лановенко

56 бригада ЗСУ ДБР (Державне бюро розслідувань) Донбас Затримання ЗСУ Суд Україна

Суд залишив на гаупвахті комбата 37-го мотопіхотного батальйону 56-мотопіхотної бригади Павла Лановенко.

Про це повідомила «Радіо Свобода».

Офіцера звинувачують у побитті підлеглого йому бійця. У разі визнання його винним, його можуть засудити на термін до 10 років.

Сам Павло Лановенко звинувачення відкидає, та стверджує, що бійця не чіпав та після виявлення на ньому зовнішніх ознак наркотичного сп’яніння дав вказівку відвезти його у медичний центр в Авдіївці.

За даними слідства 23 грудня 2020 року військовий 56-ї окремої мотопіхотної бригади був доставлений до стабілізаційного центру, а пізніше, 24 грудня, до військового госпіталю у зв’язку з погіршенням стану здоров’я.

Зі свідчень лікарів стало відомо, що військовий мав зовнішні ознаки наркотичного сп’яніння та поскаржився, що отримав травми внаслідок побиття командиром батальйону.

Павло Лановенко на засіданні суду

Лікарями проведене оперативне втручання та встановлено діагноз: «закрита травма живота з розчавленням селезінки, хвоста підшлункової залози та кореня грижі товстої кишки, гемоперітонеум (масивна крововтрата), гостра постгеморагічна анемія середньої тяжкості, гостра інтоксикація невідомої речовини».

У зв’язку з травмуванням внесено відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Прапор 37 ОМПБ

26 грудня 2020 року слідчим Територіального управління Державного бюро розслідувань розпочате кримінальне правопорушення «Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень».

Відповідно до ухвали Краматорського міського суду 26 грудня 2020 року командиру 37 ОМПБ обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на 30 діб з утриманням на гауптвахті Донецького ЗВ ВСП.

26 грудня 2020 року для з’ясування причин та обставин події на місце вирушили робочі групи представників Командування Сухопутних Військ ЗСУ та Оперативного командування «Південь» ЗСУ.

Як пише адміністратор офіційної сторінки у соціальних мережах 37 оМпБ Настя Подобайло (на головному фото разом з Павлом Лановенко), дані дії по арешту командира «Друга Морпіха» були неправомірними та безпідставними.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


56 бригада ЗСУ ДБР (Державне бюро розслідувань) Донбас Затримання ЗСУ Суд Україна