fbpx
Сили Спеціальних операцій ЗСУ збільшать на 1000 бійців

Сили Спеціальних операцій ЗСУ збільшать на 1000 бійців

Верховна Рада Законодавство ЗСУ ССО Україна

Сили Спеціальних операцій ЗСУ будуть збільшені на 1000 осіб.

Про це інформує Мілітарний.

Відповідно до прийнятого Верховною Радою України за основу у першому читанні 318 голосами народних депутатів, законопроєкту «Про основи національного спротиву». Передбачається збільшення граничної чисельності Збройних сил України на 11 тисяч: 10 тисяч — Тероборона та одна тисяча — Сили Спеціальних операцій.

Таким чином Верховна Рада України планує доопрацювати даний законопроєкт між першим та другим читанням.

За висновками Головного науково-експертного управління та членів Комітету Верховної Ради України законопроект має багато недоопрацювань та зауважень.

Проектом Закону пропонується затвердити чисельність Збройних Сил України у кількості, яка не перевищує 261000 осіб, у тому числі 215000 військовослужбовців.

Законопроєкт №5557 визначає поняття «національний спротив» та розділяє його на три ключові компоненти: територіальну оборону, рух опору та підготовку громадян до національного спротиву.

Національний спротив – це “складова всеохоплюючої оборони України, що включає в себе комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України”.

Рух опору є системою воєнних, інформаційних і спеціальних заходів, організація, планування, підготовка і підтримка яких здійснюється з метою відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності під час відсічі збройної агресії проти України.

Фото: Військові ЗСУ

Ведення руху опору здійснюється з настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України, території України, яка захоплена агресором (противником) під час збройної агресії проти України.

Провідна роль в організації та виконанні завдань руху опору належить Силам спеціальних операцій Збройних сил України, однак головнокомандувач ЗСУ може залучати інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони за узгодженням із їхніми керівниками.

Зазначимо, що раніше до Верховної Ради України було внесено законопроект «Про територіальну оборону України» від 16 грудня 2020 року №4504. Подав даний законопроєкт народний депутат України Андрій Шараськін (фракція «Голос»).

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Верховна Рада Законодавство ЗСУ ССО Україна