fbpx
Тайвань купує американські ракетні комплекси HIMARS та Harpoon

Тайвань купує американські ракетні комплекси HIMARS та Harpoon

HIMARS Азія Закупівлі Китайська Республіка (Тайвань) ПКР Harpoon Світ США

Тайвань купує американські ракетні комплекси HIMARS та Harpoon.

Про це інформує Мілітарний.

З повідомлення Міністерства національної оборони Китайської Республіки Тайвань стало відомо, що були підписані угоди з урядом США про закупівлю по лінії американської програми міжурядових іноземних військових продажів Foreign Military Sales (FMS) партій ракетних систем Lockheed Martin M142 HIMARS і рухомих берегових протикорабельних ракетних комплексів Boeing Harpoon Coastal Defense Systems (HCDS).

На думку місцевих експертів з питань оборони, ці системи озброєння можуть суттєво посилити асиметричні можливості ведення війни проти Тайваню.

Стрільба з ракетного комплексу HIMARS

Повідомляється, що угода про закупівлю берегових комплексів Harpoon (HCDS) було підписано 19 травня, а про закупівлю ракетних систем HIМARS – 1 червня.

Проте, точна кількість придбаного озброєння не повідомляється. Зазначається лише, що поставка HIMARS збройними силам Тайваню повинна бути проведена до 2027 року, а комплексів HCDS – до 2028 року.

Протикорабельна ракета Harpoon Block II. Фото: navy.gov.au

Варто зазначити, що в жовтні 2020 року Агентство міністерства оборони США з військової співпраці направило Конгресу США повідомлення про намір поставити Тайваню по лінії FMS 11 бойових машин М142 наземної ракетної системи Lockheed Martin HIMARS з 64 оперативно-тактичними ракетами М57 ATACMS з моноблочними бойовими частинами, і 25 батарей берегових комплексів Harpoon (HCDS), включаючи 100 рухомих пускових установок, 25 рухомих РЛС і 400 протикорабельних ракет Boeing RGM-84L-4 Harpoon Block II.

Нагадуємо, що Тайвань (Республіка Китай) отримав 42 модернізованих до рівня F-16V багатоцільових винищувачів. Літаки увійшли до складу Повітряних сил Китайської Республіки наприкінці березня 2021 року.

За контрактом 2016 року Тайвань модернізує 141 (спочатку планувалось модернізувати 142 бойових літаки, але один борт було втрачено у листопаді 2020 року) багатоцільових винищувачів F-16A/B Block 20 до 2023 року.

Винищувач F-16V. Фото з відкритих джерел

Вартість робіт з модернізації оцінена у 3,8 млрд доларів США.

Тайвань планує не лише модернізацію наявного парку машин F-16, а й закупівлю нових винищувачів F-16V – у серпні 2020 року ми інформували, що Тайвань (Республіка Китай) підписав формальну угоду зі США про придбання 66 винищувачів корпорації Lockheed Martin F-16C/D (F-16V) Block 70 Viper.

В серпні 2019 року Агентство Міністерства оборони США з військової співпраці (Defense Security Cooperation Agency – DSCA) направило Конгресу США повідомлення про можливий майбутній продаж Тайваню по лінії FMS 66 винищувачів. Загальна вартість передбачуваної поставки була оцінена 8 млрд доларів, кероване авіаційне озброєння в поставку не входить.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


HIMARS Азія Закупівлі Китайська Республіка (Тайвань) ПКР Harpoon Світ США