fbpx
Танки Leopard Україна отримає спочатку для навчання – Резніков

Танки Leopard Україна отримає спочатку для навчання – Резніков

Бронетехніка Війна з Росією Військова допомога Іспанія Німеччина Польща Т-72 Танк "Leopard" Україна

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів про перспективи отримання танків Leopard для України.

Він зауважив, що є домовленість з однією з дружніх країн на постачання цього виду озброєння.

Про це він говорив під час всеукраїнського телемарафону.

Скоріше всього ми почнемо з однією із дружніх країн, у яких є танки Leopard. Вони готові нам їх передати“, – сказав Олексій Резніков.

Танки Leopard-2A4 для ЗС Угорщини. Липень 2020. Фото: honvedelem.hu

Додав, що ці машини будуть використані для навчання українських військових. Йдеться про кілька десятків танків.  Відточення навичок з керування танками Leopard відбуватиметься на полігонах в країнах Балтії.

Після того, як танкові екіпажі будуть готовими, будемо продовжувати паралельно вести розмову про озброєння українських збройних сил сучасними танками. Це не тільки Leopard, ми також намагаємось переконати наших партнерів, що це можуть бути і Abrams американського виробництва“, – сказав Резніков.

Нагадаємо, наразі відомо, що Іспанія дала згоду на передачу України 10 танків Leopard 2A4 і 20 БТР M113.

Міноборони Іспанії вивчає можливості бронетехніки, що перебуває у резерві й не використовується збройними силами країни.

Leopard 2A4 армії Іспанії Фото з відкритих джерел

До цього Іспанія постачала боєприпаси, засоби індивідуального захисту та легке озброєння, зараз вже йдеться про передачу основних бойових танків.

Після того, як танки і бронетранспортери стануть власністю ЗСУ, уряд України фінансуватиме оновлення та модернізацію бронетехніки на іспанських підприємствах.

Кошти на ремонт Leopard 2A4 та M113 може надійти з Європейського фонду миру що фінансується Європейським Союзом.

Ймовірна вартість відновлення танків та бронетранспортерів може скласти від 5 до 15 мільйонів євро та тривати до кінця цього року. Вартість залежатиме від рівня модернізації, яка буде обрана та труднощів пошуку потрібних запасних частин до бронетехніки.

Кругові поставки з Німеччини

Загалом же постачання важкої бронетехніки в Україну відбувається за принципом “кругових поставок“, тобто Німеччина передає свою техніку країнам, які передають Україні танки радянського типу.

Разом з тим в самій Німеччині цей принцип критикують та закликають передати Україні танки Leopard на пряму.

З критикою “кругових поставок” виступила очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, пише DW.

Ми маємо знайти у собі мужність визнати, що це працює не так, як ми собі це уявляли. Відповідно, ми маємо перейти до прямих постачань“, – заявила 22 липня депутатка Вільної демократичної партії.

До цього такі поставки розкритикував депутат з того ж парламентського комітету Родеріх Кізеветтер від опозиційного Християнсько-демократичного союзу. Він зауважив, що німецький уряд зволікає з пропозицією Польщі щодо заміни переданих Україні Т-72.

Німецька пропозиція через три місяці роздумів: 20 танків “Leopard 2”. Постачання з квітня 2023 року по 1 штуці на місяць, в жовтня 2023 року – по 3 штуки на місяць“, – констатував Кізеветтер.

Йдеться про домовленості між Польщею та Німеччиною про постачання танків Leopard 2 на заміну переданої в Україну техніки.

Також Кізеветтер зауважив, що ймовірно варто було б розпочати прямі поставки танків Україні. Офіційних заяв від Берліна з цього приводу поки не було.

Нагадаємо, Олексій Рєзніков повідомив, що Україна отримала три перших ЗСУ Gepard, які вже перебувають в розпорядженні українського війська.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Бронетехніка Війна з Росією Військова допомога Іспанія Німеччина Польща Т-72 Танк "Leopard" Україна