Тероборона Кіровоградщини отримала гвинтівки M14
Бійців територіальної оборони України озброїли американськими гвинтівками M14.
Зокрема, гвинтівки отримала 121 бригада тероборони Кіровоградщини.
Американські гвинтівки були продемонстровані під час тренувань бійців територіальної оборони.
«Бійці 121-ої бригади ТрО продовжують тренуватися та відточувати навички володіння стрілецькою зброєю», – йдеться в описі до фотографій.
Гвинтівка М14 (7.62мм) була офіційно прийнята на озброєння в США у 1957 році, і була основною піхотною гвинтівкою ЗС США з 1960 року (початок великосерійного виробництва) до 1967 року.
У 1963 році рішенням міністра оборони США випуск М14 було припинено, при цьому було випущено близько 1 380 000 гвинтівок.
Причинами закінчення виробництва М14 стали як виробничі та експлуатаційні проблеми гвинтівки М14 (включаючи виявлені проблеми з недостатньою точністю та кучністю стрільби), так і обіцянки військових та промисловості швидко поставити на озброєння нову систему SPIW.
Не останню роль у долі М14 зіграв і скандал із фальсифікацією військовими результатів порівняльних випробувань М14 та новітньої на той момент 5.56мм гвинтівки AR-15.
Наслідком рішення про припинення випуску М14 на тлі зростання залучення США до конфлікту у В’єтнамі стала необхідність «одноразової» закупівлі ще сирих на той момент 5.56мм гвинтівок AR-15 (М16), з подальшим прийняттям М16А1 на озброєння.
Слід зазначити, що гвинтівка M14 не змогла замінити у військах ні пістолети-кулемети, ні ручні кулемети. Вона була занадто громіздкою і важкою, а віддача потужного патрона виключала ефективну стрільбу чергами, за винятком вогню з сошок на малі дальності.
У 1980-х і 1990-ті роки використання гвинтівок М14 було дуже обмеженим. Однак, після того, як США вступили в активні військові кампанії в Іраку та Афганістані, військам знадобилася зброя потужніша і далекобійна, ніж штатні карабіни М4 та гвинтівки М16А4 калібру 5.56мм.
Найпростішим і найшвидшим розв’язанням проблеми стало повернення до ладу гвинтівок М14, які видавалися у війська як у вихідному стані, так і більш-менш модернізованому.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.