fbpx
Тероборона має отримати друге дихання – Таран

Тероборона має отримати друге дихання – Таран

Андрій Таран ЗСУ Міністр оборони Тероборона (ТрО) Україна

Тероборона повинна спиратися на громадські патріотичні організації оборонної спрямованості, що сприятиме зміцненню єдності армії та народу.

Про це сказав міністр оборони Андрій Таран з нагоди Дня територіальної оборони, який сьогодні, 4 жовтня, відзначається вперше на державному рівні.

«Система територіальної оборони в Україні має отримати друге дихання. Українці повинні почати керуватися історичним прочитанням старого національного прислів’я: «Моя хата скраю – першим ворогів зустрічаю». Так колись говорили ті, кому випала доля першими зустріти ворога під час нападу на село. Сьогодні це уроки, які нам слід винести з подій весни 2014-го року, коли розпочалася збройна агресія Російської Федерації проти нашої країни», – зазначив глава оборонного відомства.

За словами Тарана, «коли ворог з найбільшою армією на континенті уже на нашій землі, а сил держави на велике і потужне військо наразі бракує – створення повноцінної та дієвої тероборони може стати виходом з ситуації, що склалася».

Тероборона має отримати друге дихання. Фото 112 БрТРО. Жовтень 2020

Зокрема, як зазначив міністр, іноземний досвід свідчить, що утримання підрозділів територіальної оборони обходиться значно дешевше, ніж регулярних військ, у США – в 6 разів, Данії та ФРН – у 10. «Функціонування сучасної територіальної оборони в Україні дозволить заощадити значні фінансові ресурси при одночасному підвищенні ефективності системи оборони в цілому, – сказав Таран.

За його словами, територіальний принцип комплектування підрозділів тероборони спирається на гарне знання місцевості як території, яку необхідно боронити від ворога у разі війни, та потужну зацікавленість у захисті безпосередньо своєї землі.

Також це значно скоротить терміни боєготовності таких підрозділів, зменшить витрати коштів та часу, адже місця їх дислокації, навчальні центри та полігони мають знаходитись в максимально близько від місць проживання воїнів тер оборони, підкреслив він.

Патріотичні організації

«Територіальна оборона повинна спиратися на громадські патріотичні організації оборонної спрямованості, передусім на громадські організації ветеранів АТО. Це, своєю чергою, зміцнить єдність армії та народу. Підрозділи тероборони повинні бути якісно підготовлені, технічно оснащені та морально готові зустрічати ворога. І саме ветерани АТО володіють такими складовими, – переконаний міністр оборони.

Для довідки: Війська територіальної оборони (ВТрО) — резервний компонент Збройних сил України, призначений для територіальної оборони. Підпорядковується управлінню територіальної оборони Головного оперативного управління Генерального Штабу збройних сил України, з 2020 — командуванню територіальної оборони.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Андрій Таран ЗСУ Міністр оборони Тероборона (ТрО) Україна