fbpx
Цьогоріч до експлуатації в ЗСУ допустили 60 зразків автотехніки

Цьогоріч до експлуатації в ЗСУ допустили 60 зразків автотехніки

Автотехніка Війна з Росією Міністерство оборони (МОУ) Україна

Міноборони від початку року допустило до експлуатації в українському війську 60 зразків автотехніки.

Про це повідомила пресслужба оборонного відомства.

Загалом, понад 110 зразків автомобільної техніки допущені до експлуатації у Збройних Силах України від початку російського повномасштабного вторгнення.

Нові зразки автотехніки забезпечують підвищення мобільності та боєздатності українських військових.

«З березня 2022 року, від початку повномасштабної війни РФ проти України, до експлуатації у ЗСУ допущено понад 110 зразків автомобільної техніки українського та іноземного виробництва. Зокрема, 60 з них взяли на озброєння протягом останніх п’яти місяців», – повідомили у Міноборони.

У відомстві зазначили, що лінійка транспортних засобів є досить різною та включає бронеавтомобілі, позашляховики, вантажівки, мотоцикли та спеціальну автотехніку.

В автопарку ЗСУ є техніка виробництва понад 20 країн світу, серед яких США, Німеччина, Швеція, Велика Британія, Італія тощо.

«Офіційно допущено до експлуатації популярні у військах моделі позашляховиків виробництва японських та європейських автовиробників, а також найбільший у світі американський тягач-транспортер для перевезення по бездоріжжю танків, самохідних артилерійських установок та іншої важкої бронетехніки», – розповіли у Міноборони.

Окрім броньованої та важкої техніки, українські військові отримали квадроцикли, гексацикли та баггі.

Понад третина зі 110 кодифікованих зразків автомобільної техніки – української розробки та виробництва. Це, зокрема, спецавтомобілі, броньовані автомобілі, вантажівки, всюдиходи та вітчизняні електромотоцикли.

Кодифікація та допуск зразка озброєння та військової техніки українського виробництва до експлуатації дозволяє закуповувати його за кошти державного бюджету.

Також Міноборони України від початку 2024 року допустило до експлуатації у Збройних Силах понад 40 зразків безпілотників та понад 20 наземних роботизованих комплексів.

Автотехніка Війна з Росією Міністерство оборони (МОУ) Україна