fbpx
Цьогоріч на модернізацію «Гетьман Сагайдачний» виділять 436 млн гривень

Цьогоріч на модернізацію «Гетьман Сагайдачний» виділять 436 млн гривень

ВМС України Модернізація Судноремонт Україна Флот Фрегат «Гетьман Сагайдачний» (F130) Фрегати

Цьогоріч на модернізацію флагмана ВМС ЗС України фрегату «Гетьман Сагайдачний» виділять 436 млн гривень.

Про це повідомляє «Мілітарний» з посиланням на інформацію озвучену Міноборони в Паспорті бюджетної програми на 2021 рік.

У цю суму також включений ремонт головного корабля національного флоту. Яке озброєння та обладнання пройде модернізацію на фрегаті не уточнюється.

Раніше ми повідомляли, що на флагмані ВМС ЗС України фрегаті «Гетьман Сагайдачний» модернізують РЛС виявлення надводних цілей МР-750 «Фрегат-МА».


«Гетьман Сагайдачний»: списання, ремонт чи модернізація?


Проводить ці роботи державне підприємство «НДІ радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація», яке є співвиконавцем у ремонті та модернізації головного корабля національного флоту.

«Гетьман Сагайдачний» (U-130). Фото: Міноборони

Трьохкоординатна радіолокаційна станція МР-750 «Фрегат-МА» встановлюється на кораблях середньої та великої водотоннажності. Призначення радіолокаційної станції – виявлення повітряних та надводних цілей, видача цілевказання вогневим засобам в умовах інтенсивної роботи засобі радіоелектронної боротьби противника. Заявлена дальність виявлення цілей складає близько 300 км.

Окрім фрегату «Гетьман Сагайдачний» ця РЛС встановлена на недобудованому кораблі проєкту 1164 «Атлант», який попри заяви про підписання доручення про демілітаризацію та використання його комплектуючих на діючий плавсклад ВМС ЗС України, так і знаходиться на утриманні ДП «Миколаївський суднобудівний завод».

Також у червні 2020 року з’явилась інформація про ремонт паливної апаратури газотурбінної установки флагману національного флоту.

На фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) встановлено дві газотурбінні установки М7Н1 виробництва ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», саме це підприємство і проводило відновлення апаратури.

Фрегат «Гетьман Сагайдачний» був спущений на воду в місті Керч в 1992 році. На службі у національному флоті з 1993 року. За цей час брав участь у численних антитерористичних й антипіратських операціях.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


ВМС України Модернізація Судноремонт Україна Флот Фрегат «Гетьман Сагайдачний» (F130) Фрегати