fbpx
ЦРУ: Росія пропонує допомогу Ірану в ракетній програмі в обмін на зброю 

ЦРУ: Росія пропонує допомогу Ірану в ракетній програмі в обмін на зброю 

Близький Схід Іран Ракетобудування Росія Світ

Іран, ймовірно, постачає Російській Федерації боєприпаси в обмін на допомогу в розвитку ракетного озброєння.

Про це в інтерв’ю каналу CBC News розповів директор Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Вільям Бернс

Він наголосив, що альянс між Росією та Іраном швидко розвивається і це “тривожна” ситуація.

“Зараз їхня співпраця рухається досить швидко в дуже небезпечному напрямку в тому сенсі, що ми знаємо, що іранці вже надали росіянам сотні ударних безпілотників, які вони використовують, щоб завдати болю українським мирним жителям і руйнувати українську цивільну інфраструктуру.

Ми знаємо, що вони надали боєприпаси для артилерії та танків”, – сказав Бернс.

Він додав, що ЦРУ також бачить ознаки того, що Росія пропонує допомогу Ірану у його ракетній програмі та розглядає можливість надання винищувачів в обмін на військову допомогу для війни проти України.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло, що Росія та Іран розглядають можливість будівництва заводу з виробництва ударних БПЛА у місті Єлабуга у Татарстані.

За їхніми даними, на початку січня Росію відвідала іранська делегація. Вони оглянули місце, де планують збудувати завод, і погодили деталі проєкту.

Також обидві країни прагнуть створити вдосконалену версію дрона-камікадзе Shahed-136. Планується, що нова версія БПЛА буде розвивати більшу швидкість за нинішню.

Іранський безпілотник Shahed-191 та Shahed-129. Фото: Morteza Salehi

Іран також може таємно переправляти до Росії нові ударні безпілотники Shahed-191 та Shahed-129. Про це повідомила The Guardian.

Для постачання в Росію нових безпілотників Іран нібито використовує морський транспорт і літаки державної авіакомпанії. Застосування безпілотників Shahed-191 та Shahed-129 поки не були зафіксовані в Україні.

У 2022 році українським військовим вдалося захопити російський багатоцільовий безпілотник Mohajer-6 іранського виробництва.

Близький Схід Іран Ракетобудування Росія Світ