fbpx
Туреччина показала роботу БПЛА Bayraktar TB2 у Сирії

Туреччина показала роботу БПЛА Bayraktar TB2 у Сирії

Baykar Bayraktar TB2 Авіаудар Авіація Близький Схід БпА (Безпілотні апарати) Світ Сирія Туреччина

Як вже сьогодні написав у себе в блозі Urich, турецький канал TRT Haber продемонстрував кадри авіаударів БПЛА Туреччини проти війська Асада у Сирії в провінції Ідлібі, які мали місце попередніми днями:

На продемонстрованих кадрах показана робота ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2, виробництва турецької компанії Baykar.

 

Що це саме БПЛА Bayraktar TB2 можна зрозуміти порівнявши інтерфейс на відео з опублікованим у відео ДК “Укроборонпром” у березні минулого року, під час демонстрації ударних дронів, що придбала Україна:

Інтерфейс ударного БПЛА Bayraktar TB2 на відео Укроборонпром

Відповідно стопкадр з оригінального турецького відео:

Інтерфейс ударного БПЛА на відео турецького телеканалу

Нагадаємо, що Україна закупила декілька таких комплексів у Туреччини та спеціально створила під БПЛА, які використовуються зокрема і у Сирії, окремий підрозділ.

Проте через декілька місяців після завершення поставок, ці комплекси все ще не боєготові через низку причин, які не пов’язані з технічними можливостями БПЛА Bayraktar TB2, а стосуються організаційних та бюрократичних питань, про які детально можете ознайомитися у матеріалі.

Окрім Туреччини та України ці комплекси отримав Катар та вони неодноразово були помічені в Лівії, де також були і втрати комплексів у ході бойових дій в цій країні.

Один з останніх таких випадків відбувся на початку цього тижня:

Серед ймовірних причин падіння літака називають низький рівень навичків операторів та наявність сил протиповітряної оборони противника, що встигли першими виявити та знищити ударний дрон.

Технічні характеристики Bayraktar TB2:

Довжина апарату: 6,5 метрів
Розмах крила: 12 метрів
Радіус дії: 150 км
Максимальна злітна маса: 560 кг
Максимальна вага корисного навантаження: 50 кг
Максимальна швидкість польоту: 222 км/годину
Крейсерська швидкість: 130 км/годину
Практична стеля польоту: 6750 метрів

Може нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби. Так у 2015 році відбулись тестові запуски ПТРК UMTAS, у а 2016 з’явилась офіційна інформація про їх успішне бойове застосування проти курдських загонів, що підтвердило їх заявлені тактико-технічні характеристики.

БПЛА оснащений двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів та оснащений системою автоматичного зльоту та посадки.

«Bayraktar TB2» побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних БЛА за тривалістю польоту. Так під час тестових польотів у червні та серпні 2014 року на висоті 8 км він знаходився у небі 24 години 34 хвилини.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Baykar Bayraktar TB2 Авіаудар Авіація Близький Схід БпА (Безпілотні апарати) Світ Сирія Туреччина