fbpx
Туреччина представила морський надводний безпілотник для боротьби з підводними човнами

Туреччина представила морський надводний безпілотник для боротьби з підводними човнами

БпА (Безпілотні апарати) ВМС Туреччини Світ Туреччина

Голова Агентства оборонної промисловості (SSB) Туреччини представив MIR – безпілотний морський надводний дрон, що призначений для боротьби з підводними човнами.

Про це повідомляє видання SavunmaSanayisST.

Голова Агентства оборонної промисловості Ісмаїл Демір повідомив пресі, що MIR буде мати декілька функцій.

«MIR запропонує користувачеві широкий спектр можливостей, включаючи багатофункціональні бойові інструменти», — сказав Демір.

Безпілотник може працювати автономно в операціях із дистанційним керуванням або з екіпажем. Новинку зможуть використовувати не лише для військових цілей, а й для пошуково-рятувальних операцій, адже розробка буде сумісною із різними пілотованими або безпілотними засобами.

MIR матиме засоби радіоелектронної боротьби, гідролокатор і низку ракет, розроблених турецьким державним виробником ракет Roketsan.

«MIR надійде на озброєння військових, щойно його передовий гідролокатор буде інтегровано в систему», — сказав Демір.

Військово-морський безпілотник розробляли у партнерстві з фахівцями з військової електроніки компанії Aselsan, найбільшої оборонної компанії Туреччини, і приватної верфі Sefine.

Презентація турецьких іноваційних морських протикорабельних дронів стає все більш актуальною на фоні жовтневої атаки надводними дронами Севастопольської бухти в окупованому Криму, яка є головною базою Чорноморського флоту Росії.

Тоді, 29 жовтня, мешканці окупованого Росією міста Севастополь прокинулися від звуків вибухів та стрілянини, які чуло усе місто. Ці звуки доносилися зі сторони бухти.

Невстановлений морський безпілотний апарат у районі Севастополя. 21.09.2022. Крим, Україна. Фото з соцмереж

За інформацією російського профільного Telegram-каналу, що відслідковує морську тематику, внаслідок атаки дронів було пошкоджено базовий тральщик і фрегат «Адмирал Макаров», який фактично є флагманом Чорноморського флоту Росії.

За офіційними даними росіян, їхні військові об’єкти атакували вісім БПЛА і шість безпілотних надводних катерів. Росіяни заявляють що всі безпілотники були знешкоджені.

БпА (Безпілотні апарати) ВМС Туреччини Світ Туреччина