fbpx
Туреччина представила «розумну» морську міну Malaman

Туреччина представила «розумну» морську міну Malaman

Міни Світ Туреччина Флот

Турецька компанія KocSavunma представила малопомітну «розумну» донну морську міну Malaman, що зможе обирати тип цілей для ураження.

Про це повідомляє видання Naval News.

На оборонній виставці Defense Services Asia 2024 у Куала-Лумпурі, Малайзія, компанія KocSavunma представила прототип морської міни Malaman. Її розробка має вирішити проблему залежності турецьких військово-морських сил від іноземних технологій.

Уперше представлений у 2023 році проєкт Malaman перейшов до фінальної стадії розробки, завершивши етап функціональних випробувань із реальним підривом у морі. Нині міну беруть на озброєння та, як очікується, вона піде у серійне виробництво до кінця цього року.

«Розумна міна»

Malaman — не звичайна морська міна. В ній реалізували сучасні принципи пошуку та верифікації кораблів на великих відстанях за допомогою акустичних та електромагнітних датчиків, а також датчиків тиску.

Представлена міна має систему розпізнавання «свій—чужий» та здатна розрізняти виявлені судна за категоріями. Завдяки цьому її можна запрограмувати на підрив певного типу суден. Це може бути корисно при знищенні конкретних суден у великому конвої.

Завдяки складній системі контролю її можна налаштувати на ураження в оптимальній точці для ефективного підриву корабля або будь-якої іншої частини судна.

Однак щоб «пропустити» зайві судна та уразити необхідну ціль, міна повинна залишатися невиявленою увесь час. Для цього Malaman виготовлений за технологією акустичної малопомітності та має візуальне маскування під морське дно.

Морська міна діаметром 533 мм та завдовжки 1800 мм може запускатися зі стандартного торпедного апарата корабля або підводного човна.

Malaman також може бути застосована авіацією у вигляді вільнопадаючого боєприпасу або із застосуванням турецького планування та корекції UCA (аналог JDAM).

Виробник зазначає, що робоча глибина використання морської міни сягає 100 метрів. Боєприпас вагою 600 кг оснащений бойовою частиною з пластичною вибухівкою.

Нагадаємо, що на початку року випробували торпеду AKYA власної розробки. Новим боєприпасом військово-морські сили Туреччини успішно потопили надводну ціль.

Міни Світ Туреччина Флот