fbpx
Туреччина розпочала інтеграцію ПКР ATMACA на кораблі

Туреччина розпочала інтеграцію ПКР ATMACA на кораблі

ATMACA Roketsan STM ВМС Туреччини Протикорабельні ракети (ПКР) Світ Туреччина

Військово-морський флот Туреччини розпочав процес інтеграції вітчизняних протикорабельних ракет ATMACA на кораблі.

Про це повідомляє видання Savunma Sanayi ST.

Протикорабельні ракети ATMACA мають встановити на 11 кораблів турецького флоту. Про це йдеться у контракті між Roketsan і STM.

Повна інтеграція на 11 корабельних платформ буде завершена у 2027 році, що дозволить країні стати незалежною від постачань протикорабельної зброї від інших держав.

Інтеграцію будуть проводити на фрегатах проєкту Barbaros і на деяких канонерських човнах.

Наразі ці кораблі використовують протикорабельні ракети Harpoon американського виробництва і складають основу протикорабельних можливостей турецького флоту.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, флот Сполучених Штатів хоче інтегрувати протикорабельну ракету великої дальності LRASM на багатоцільовий літак F-35.

На сьогодні ракета інтегрована на палубні винищувачі F/A-18 Super Hornet та надзвуковий стратегічний бомбардувальник В-1В Lancer.

Крім того, планується інтеграція протикорабельних ракет на стратегічний бомбардувальник B-52 Stratofortress.

ATMACA

Розробляти вітчизняну протикорабельну ракету Туреччина розпочала у 2009 році – для задоволення потреб свого флоту озброєнням національного виробництва.

На ракету встановлена активна головка самонаведення у вигляді імпульсно-доплерівського радара. Максимальна дальність пуску становить близько 250 км.

Перші морські випробування відбулися у 2019 році. Пуск ПКР ATMACA здійснив фрегат TCG Kinaliada, під час випробувань ракета успішно вразила ціль.

ATMACA Roketsan STM ВМС Туреччини Протикорабельні ракети (ПКР) Світ Туреччина