fbpx
Туреччина транспортує Чорним морем судно для РФ

Туреччина транспортує Чорним морем судно для РФ

Росія Світ Суднобудування Судноремонт Туреччина Чорне море

Туреччина розпочала транспортування Чорним морем нового російського плавучого доку, що має прибути на суднобудівні потужності у Мурманську.

Фото з проходом суден через Босфор оприлюднив на своїй сторінці турецький блогер Yörük Işık.

Збудований 18 вересня на турецькій верфі російський плавучий док проєкту FD05 пройшов 30-кілометрову протоку Босфор у напрямку Чорного моря.

На оприлюднених фото його буксирували судна прибережної поліції Туреччини, котра забезпечує судноплавання в цій акваторії.

Російський плавучий док проєкту FD05 у протоці Босфор, 18 вересня. Фото: Yörük Işık

Зі стамбульської верфі компанії Kuzey Star Shipyard російське судно прямує до Мурманська, де розташована інфраструктура російської суднобудівної компанії «Атомфлот».

У подальшому з Чорного моря судно має бути доправлене до річки Дон, звідки пройде Волго-Донським водним шляхом у Балтійське море. Після цього судну залишиться пройти Біломорсько-Балтійський канал, щоб потрапити до Білого та Баренцевого морів.

Російський док для «Атомфлоту»

Плавучий док проєкту FD05 замовила російська суднобудівна компанія спеціально для обслуговування атомних криголамів проекту 22220.

Контракт на його будівництво вартістю близько 68 млн доларів був підписаний 7 червня 2021 року. Док був закладений 15 березня 2022 року та спущений на воду наприкінці вересня 2023 року.

Проект доку розроблений російським «Морским инженерным бюро». Основні характеристики:

  • Вантажопідйомність – 30 тисяч тонн;
  • Довжина з кринолінами – не менше 220 м;
  • Довжина по стапель-палубі – не менше 200 м;
  • Ширина – близько 48 м;
  • Висота понтону – близько 6 м;
  • Екіпаж – 30 осіб;
  • Автономність – 7 діб.

Для належної роботи док оснащений енергетичною установкою у складі чотирьох дизель-генераторів потужністю по 840 кВт та одного аварійного дизель-генератора потужністю 120 кВт.

Церемонія спуску на воду плавучого доку відбулася у листопаді 2023 року. Операція зі спуску стала рекордною для всієї турецької промисловості, адже вага доку становить 11 350 тонн.

Плавучий док проєкту FD05 на ферві Kuzey Star Shipyard, Станбул, 2023 рік.

Нагадаємо, що минулого тижня Росія уразила важкою протикорабельною крилатою ракетою торговельне судно, що транспортувало Чорним морем зерно до Єгипту.

Росія Світ Суднобудування Судноремонт Туреччина Чорне море