fbpx
Туреччина ввела в експлуатацію УДК Anadolu

Туреччина ввела в експлуатацію УДК Anadolu

ВМС Туреччини Десантні катери та кораблі Туреччина Флот

Військово-морські сили Туреччини ввели в експлуатацію універсальний десантний корабель Anadolu, що став першим в світі носієм ударних БПЛА.

Про це повідомляє турецьке інформаційне агентство Anadolu Agency.

У церемонії взяли участь президент Туреччини Реджеп Ердоган, міністр національної оборони Хулусі Акар та інші офіційні особи.

Турецький лідер зазначив, що TCG Anadolu – перше військове судно у світі, призначене для дислокації ударних БПЛА. Він зазначив, що рівень вітчизняних технологій у конструкції судна сягає 70 відсотків.

Реалізація проекту УДК Anadolu розпочалася 30 квітня 2016 року. Судно спустили на воду в травні 2019 року, а з червня 2022 року випробування флагмана турецького флоту продовжувалися.

УДК Anadolu

Десантний корабель УДК Anadolu призначений для проведення тривалих морських боїв на далекій дистанції, операцій з надання гуманітарної допомоги, роботи в якості командного центру. Новий корабель має стати флагманом турецького флоту.

Корабель складає 232 метри у довжину, 32 метри у ширину та 6,9 метра осадки, здатний розвивати швидкість 39 км/год і має запас ходу 17 000 км. Судно вміщає 1200 членів екіпажу.

Датчики та системи розвідки корабля включають 3D-радар SMART-S Mk.2 S-діапазону, РЛС посадки SPN-720, бойову інформаційно-керівну систему GENESIS-ADVENT та систему протиторпедного захисту.

Корабель озброєний одним морським ЗРК RAM, двома 20-мм зенітними гарматами Phalanx CIWS і п’ятьма 25-мм артилерійськими установками Aselsan STOP RCWS.

УДК Anadolu може вмістити до 10 вертольотів/11 БПЛА на палубі та до 19 вертольотів/30 БПЛА в ангарі. Також корабель може бути носієм 12 морських винищувачів F-35B.

Також корабель може застосовуватись і для транспортування наземної техніки. Anadolu має вантажний відсік, що здатен розмістити 27 десантно-штурмових машин (AAV) або 29 основних бойових танків.

Внутрішній док корабля вміщає до чотирьох десантних катерів LCM або двох десантних кораблів на повітряній подушці (LCAC), котрі виконуватимуть роль засобу безпосередньої доставки бойових машин на сушу.

ВМС Туреччини Десантні катери та кораблі Туреччина Флот