fbpx
Туреччина замовила три нових фрегати типу Istanbul

Туреччина замовила три нових фрегати типу Istanbul

ВМС Туреччини Світ Суднобудування Туреччина Флот Фрегати

В Анкарі відбулася церемонія підписання контракту на будівництво трьох нових фрегатів типу Istanbul для потреб Військово-морських сил Туреччини.

Про це повідомляє пресслужба агентства оборонної промисловості Туреччини.

Замовлені фрегати стануть 6-м, 7-м і 8-м кораблями проєкту MILGEM. Усі три кораблі будуватимуть одночасно, верфі мають передати їх флоту вже через 36 місяців.

Перший фрегат цього типу, майбутній TCG Istanbul, спустили на воду 23 січня 2021 року. Головний корабель нового проєкту планують ввести в стрій вже цього року.

​Ісмаїл Демір, керівник агентства оборонної промисловості Туреччини, підкреслив на церемонії, що цей контракт дасть турецьким приватним верфям можливість вперше будувати фрегати. Також у своєму виступі він наголосив на тенденціях імпортозаміщення оборонної промисловості Туреччини.

«Завдяки розробці високотехнологічних систем внутрішній показник нашої країни в цій галузі досяг 75%», – сказав Демір.

«У рамках цього, наприклад, тепер ми будемо оснащувати наші фрегати системами датчиків і озброєння власного виробництва, власними системами ППО. Наші зусилля з локалізації не обмежаться цим. Наприклад, ми продовжимо наші зусилля в багатьох сферах, таких як головна артилерійська установка, система кріплення вертольота та різні компоненти основної силової установки», – додав Ісмаїл Демір, керівник SSB.

Фрегати типу Istanbul

У середині 2020-х років розпочалася програма розробки фрегатів I-класу для заміни застарілих фрегатів класу Yavuz.

Розроблений у рамках програми MILGEM клас Istanbul – збільшений варіант протичовнового корвета класу Ada. Фрегати матимуть приблизно на 50% більшbq паливного об’єму та дальність плавання порівняно з корветами класу Ada.

Фрегат призначений для проведення морських операцій спостереження, патрулювання та охорони морських акваторій. Конфігурація систем корабля підібрана для виявлення, класифікації, ідентифікації та знищення морських цілей.

Відповідно до вимог ВМС Туреччини, фрегати I-класу будуть оснащені такими системами озброєння:

  • 16-ствольною вертикальною пусковою установкою VLS (всього 64 ракети класу «земля-повітря», тип ракет поки не уточнюють);
  • 4×4 пусковими контейнерами для ПКР Atmaca;
  • 76-мм гарматою Super Rapid;
  • 35-мм зенітною гарматою Aselsan Gokdeniz;
  • 2 х 25-мм гарматами Aselsan STOP;
  • системою протидії торпедам HIZIR.
  • двома 324-мм спаренми торпедними апаратами.

Водотоннажність фрегату типу Istanbul – близько трьох тисяч тонн. Довжина судна складає 113 метрів, а ширина – 14,4 метра.

Він може розвивати максимальну швидкість 29 вузлів з максимальною дальністю плавання 6 570 морських миль на швидкості 14 вузлів. Екіпаж корабля – 125 осіб.

ВМС Туреччини Світ Суднобудування Туреччина Флот Фрегати