Турецька компанія Roketsan оголосила про нову ракету UMTAS-GM
Компанія Roketsan розробляє нову протитанкову ракету UMTAS-GM зі збільшеною дальністю ураження.
Про це повідомляє видання SavunmaSanayiST.
Про розробку розповів генеральний директор компанії Мурат Ікінджі. Відповідаючи на питання журналіста про 40 секретних проєктів, над якими працює компанія він зауважив, що Roketsan продовжує розвиватися і робить окремий фокус на експорт своєї продукції.
“Ми намагаємося відобразити весь дохід, отриманий від експорту, як інвестиції в нашу інфраструктуру та як науково-дослідний ресурс для нових проєктів. Ці 40 проєктів потрібні для наших збройних сил в майбутньому… Один з них – версія ракети UMTAS-GM. Прототип вже готовий, а випробування ще тривають. Версія UMTAS-GM фактично збільшить радіус дії нашої протитанкової ракети UMTAS, особливо завдяки її здатності вести вогонь з вертольотів і наземних транспортних засобів“, – повідомив він.
Компанія прагне якнайшвидше представити продукт, який може зайняти велику частину міжнародного ринку та забезпечити перевагу турецькому війську.
“Наша мета — познайомити наших користувачів з UMTAS-GM, яка може бути готова до масового виробництва наприкінці цього року“, – додав Мурат Ікінджі.
Щодо інших проєктів компанії Ікінджі підкреслив, що всі вони опрацьовуються за графіком.
У виданні підкреслили, що реалізація проєкту протитанкової ракети UMTAS-GM значно підвищить можливості збройних сил Туреччини і має закрити потребу у протитанкових засобах. Крім того, UMTAS-GM планують використовувати на ударних турецьких вертольотах ATAK-II.
Зауважили також, що у певному сенсі Туреччина прагне створити конкурента для ізраїльського комплексу Spike-NLOS.
Ракети UMTAS з інфрачервоною головкою самонаведення, та L-UMTAS – з лазерною головкою самонаведення. Дальність цих ракет до 8 км. Оновлена ракета має отримати набагато більшу дальність ураження цілі.
Технічних параметрів наразі не розкривають, але підкреслюють, що ймовірно йдеться саме про оновлення головки самонаведення ракети. Для того, щоб запропонувати нове рішення Roketsan провела багато дослідницької роботи.
Нагадаємо, напередодні у Туреччині вперше запустили двигуни нового важкого ударного гелікоптера ATAK-II. На прототипі встановлені українські авіаційні двигуни.
Над створенням бойового гелікоптера працює турецька компанія Turkish Aerospace Industries (TAI).
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.