fbpx
Туркменістан замовив Super Tucano

Туркменістан замовив Super Tucano

Embraer Super Tucano Авіація Азія ВПС Туркменістану Світ Туркменістан Штурмовики

Туркменістан замовив для національних повітряних сил у бразильського авіабудівника Embraer легкі штурмовики Super Tucano.

Про будівництво перших двох бортів повідомив ресурс Scramble.

Днями спотерам вдалось сфотографувати один з бортів призначених цій азійській країні.

Літаки отримали тимчасові реєстрації PT-ZHI (серійний номер 31400270) та PT-ZHJ (серійний номер 31400271), відправляться в Ресіфі на північному сході Бразилії для подальшого транспортування до Туркменістану.

Про об’єм замовлення Super Tucano для військово-повітряних сил Туркменістану та вартість угоди наразі нічого не відомо.

На початку грудня ми повідомляли про доставку в Нігерію шести навчально-бойових літаків Embraer A-29 (EMB-314) Super Tucano.

A-29 (EMB-314) «Super Tucano» ВПС Нігерії у США. Листопад 2020. Фото: ЗС Нігерії

Літаки були доставлена ​​на авіабазу США, де вони в складі 81-ї винищувальної ескадрильї Повітряних сил США застосовуються для підготовки пілотів і технічного персоналу ВПС Нігерії.

Передані літаки є першими з дванадцяти турбогвинтових Super Tucano, замовлених Нігерією по лінії міжурядових іноземних військових продажів Foreign Military Sales (FMS).

В серпні 2017 року Держдепартамент США схвалив поставку Нігерії 12 навчально-бойових літаків A-29 Super Tucano, супутніх озброєнь, обладнання та послуг загальною вартістю до 593 млн доларів.

Наприкінці вересня перші чотири з шести замовлених компанії Embraer літаків EMB-314 (A-29) Super Tucano були доставлені для ВПС Філіппін.

ЕМВ-314 (A-29) «Super Tucano» для Філіппін в Бангладеші. Вересень 2020. Фото: ЗМІ Бангладешу

Закупівля 6 літаків безпосередньої авіаційної підтримки CAS (Close Air Support) і супутніх послуг була запланована в рамках першого етапу програми «Horizon 1» з модернізації Збройних сил Філіппін.

Після кількох невдалих спроб придбати літаки, в червні 2017 року Філіппіни обрали бразильську компанію Embraer з літаками EMB-314.

У листопаді 2017 року Embraer оголосила про укладення контракту на поставку 6 легких літаків Super Tucano для ПС Філіппін, пізніше Філіппіни придбають додаткові літаки.

Останні роки концепція застосування легких ударних літаків все більш популярна у світі особливо серед країн, що ведуть бойові дії та не можуть собі дозволити придбання більш дорогих реактивних бойових літаків.

Так EMB-314 (A-29) Super Tucano активно використовуються у Афганістані, який має на своєму озброєнні близько 20 одиниць.

Також придбання для національних повітряних сил літаків бразильської компанії розглядає Україна та Чорногорія.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Embraer Super Tucano Авіація Азія ВПС Туркменістану Світ Туркменістан Штурмовики