fbpx
У Балтійському морі продовжують виявляти боєприпаси часів Другої світової

У Балтійському морі продовжують виявляти боєприпаси часів Другої світової

Балтія ВМС Естонії Естонія Європа Міни НАТО Розмінування Світ Флот

Два десятки бойових кораблів в ці дні знаходяться в акваторії Фінської затоки з важливою місією. На дні після воєн залишилися десятки тисяч боєприпасів, які становлять небезпеку досі.

Про це повідомляє ERR.

За оцінки військових, Балтійське море до сих пір приховує близько 80 000 нерозірваних морських мін. Завдання суден – знайти, картографувати і по можливості знешкодити небезпечні об’єкти.

Протягом майже двох тижнів 800 моряків з 11 країн в рамках навчальної операції Open Spirit 2021 проводять обстеження дна Нарвської затоки, пошук і знешкодження боєприпасів.

Операція в Нарвської затоці триватиме до 29 квітня. Військовим морякам доведеться за цей час обстежити територію не менше 15 квадратних морських миль.

“Головна наша мета тут, як і в Латвії, це складання карти виявлених боєприпасів. Є ще місця в морі, за Таллінном і біля північного узбережжя Естонії, де ще багато мін. Ми будемо займатися як картографування мін, так і очищенням якірної стоянки. Це буде дуже корисно Талліннському порту, так як якірна стоянка і шлях в порт будуть безпечними. Таким чином буде поліпшуватися економіка “, – розповів командувач 1-ї протимінної групи НАТО Ян Вейхерс.

Навчання зі знешкодження мін Open Spirit проводиться в територіальних водах Естонії, Латвії і Литви з 1998 року і за цей час було виявлено і знешкоджено понад 400 вибухових пристроїв і понад 1500 боєприпасів.

Для розмінування морських акваторій у НАТО є дві постійні протимінні групи, Перша (Standing NATO Mine Countermeasures Group 1, скорочено NMCMG1), вона як раз і відповідає за Балтійське море. Зазвичай її група складається з командного судна і не більше 7-8 мінних тральщиків.

У жовтні минулогороку, у Польщі відбулася операція зі знешкодження п’ятитонної бомби Tallboy часів Другої світової війни, в каналі біля Балтійського моря.

Незапланований вибух бомби Tallboy у Польщі. Жовтень 2020. Фото: ЗМІ Польщі

Бомба, яку фахівці знешкоджували в каналі, була скинута Королівськими військово-повітряними силами Великої Британії під час нападу на військовий табір німецьких сил в 1945 році. Вибуховий пристрій був виявлений ще минулого року на глибині 12 метрів. На дні можна було помітити лише «ніс» бомби. Фахівці розповіли, що пристрій має більш як шість метрів в довжину і на ньому знаходиться 2,4 тонни вибухівки.

Бомба Tallboy – це сейсмічний вибуховий пристрій, який розривається під водою, руйнуючи прилеглі підземні та наземні споруди.

Мінний тральщик EML Admiral Cowan (M313) ВМС Естонії

Минулого року, за час карантину в Естонії, її моряки виявили та знищили понад 30 морських мін у Нарвській затоці. В цих роботах брали участь всі наявні тральщики ВМС Естонії, що понад місяць знаходились у морі.

Це мінні тральщики EML Admiral Cowan (M313), EML Sakala (M314) та EML Ugandi (M315), а також водолазне судно EML Tasuja (A432).

Естонські мінні тральщики шукають міни вздовж усього узбережжя та найбільше це стосується вузьких місць, які традиційно найбільше мінували в усі часи.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Балтія ВМС Естонії Естонія Європа Міни НАТО Розмінування Світ Флот