fbpx
У Балтійському морі відбуваються масштабні міжнародні навчання BALTOPS 24

У Балтійському морі відбуваються масштабні міжнародні навчання BALTOPS 24

Балтія Навчання НАТО Флот

У Балтійському морі відбуваються щорічні морські багатонаціональні навчання BALTOPS 24.

Про це повідомляє пресслужба Військово-морських сил США в Європі та Африці.

Цьогорічні тренування відзначилися найбільшими десантним та протимінним угрупуваннями за майже 70-річну історію їх проведення.

У вишколі задіяні Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Велика Британія та Сполучені Штати.

Навчання відбуваються під керівництвом Військово-морських сил США в Європі та Африці і Шостого флоту США, а командування й управління здійснюють Військово-морські ударні й допоміжні сили НАТО (STRIKFORNATO) зі штаб-квартирою в Ейраше, Португалія.

У штаб-квартирі STRIKFORNATO розміститься велика багатонаціональна коаліція офіцерів зв’язку з кожної країни-учасниці.

BALTOPS відіграє важливе значення для відпрацювання високого рівня оперативної сумісності з країнами НАТО у Балтійському регіоні.

Захід стартував 7 червня й завершиться 20 червня. У ньому задіяні більш як 50 кораблів, понад 85 літальних апаратів і близько 9 тисяч військових.

Нагадаємо, що у травні в Естонії проходили навчання «Весняний шторм», у яких брали участь тисячі військовослужбовців країн-членів НАТО.

Вишкіл передбачав активну діяльність військової авіації на всій території Естонії, під час якої застосовували різні типи літальних апаратів – літаки, гелікоптери та дрони.

«Весняний шторм» — це найбільші щорічні тренування сил оборони, метою яких є бойова підготовка різних підрозділів естонської армії і взаємодія з військовослужбовцями союзників з НАТО.

Раніше, у квітні, у Сувальському коридорі відбувалися литовсько-польські військові навчання Brave Griffin 24/II.

Під час них 1,5 тисячі військовослужбовців піхотної бригади імені гетьмана Яна Ходкевича спільно із союзниками відіграли оборонні сценарії відповідно до двостороннього литовсько-польського «Оршанського плану».

Балтія Навчання НАТО Флот