fbpx
У Бельгії затримали екскомандира Визвольної армії Косова

У Бельгії затримали екскомандира Визвольної армії Косова

Балкани Бельгія Європа Затримання Косово Світ

У Бельгії затримали екскомандира Визвольної армії Косова П’єтер Шала.

Про це у вівторок, 16 березня, повідомив спеціальний трибунал щодо Косова (СТК) в Гаазі, пише DW.

Колишній командир Визвольної армії Косова П’єтер Шала перебуватиме під вартою в Бельгії до можливого переведення до слідчого ізолятора спецтрибуналу в Гаазі.

Одного з колишніх командирів Визвольної армії Косова (ВАК) П’єтера Шалу затримали в Бельгії за підозрою у здійсненні воєнних злочинах в 1990-х роках.

Шала перебуватиме під вартою в Бельгії до його можливого переведення до слідчого ізолятору СТК в Гаазі. Обвинувальний акт планується оголосити до того, як фігуранти постануть перед судом у Нідерландах.

За інформацією ЗМІ, під час війни в Косові Шала був відомий на прізвисько “Командир-вовк” і діяв у зоні операцій на сході Косова.

Місія KFOR у Косово

Раніше П’єтер Шала був фігурантом ще одного процесу, у ході якого розслідувалося можливе насильство над полоненими у таборах ВАК у північній Албанії. У 2019 році його вже допитували слідчі в Гаазі.

Нагадаємо, 5 листопада 2020 року спеціальний трибунал в Гаазі з розслідування воєнних злочинів у Косові висунув звинувачення цілій низці політиків, серед яких – президент Республіки Косово Хашим Тачі. Він був одним із засновників ВАК. У відповідь Тачі оголосив, що йде у відставку, пояснивши це тим, що не бажає постати перед судом у якості глави держави.


У Гаазі арештували президента Косово


Спеціальний трибунал щодо Косова був створений у 2016 році під тиском міжнародної громадськості. Формально він є частиною органів юстиції Косова, але для забезпечення незалежності всі посади в ньому займають виключно іноземні судді і прокурори.

Президент Косово Хашим Тачі

Трибунал повинен розслідувати воєнні злочини, злочини проти людяності, тортури і насильницькі переселення, що відбувалися в Косові з початку 1998-го до кінця 2000 року.

Унаслідок війни в Косові загинуло понад 10 000 осіб, зниклими безвісти досі вважається 1641 людина. Збройний конфлікт закінчився після повітряних ударів НАТО по Сербії, що тривали 78 днів. Згодом Косово відкололося від Сербії і в односторонньому порядку проголосило незалежність. Белград до цього часу вважає край частиною Сербії. Незалежність Косова також не визнали кілька членів ЄС, Росія та Китай. Україна теж не визнає незалежності Косова.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Балкани Бельгія Європа Затримання Косово Світ