fbpx
У Бердянську відкрили пункт базування дивізіону Морохорони

У Бердянську відкрили пункт базування дивізіону Морохорони

Азовське море Бердянськ Будівництво ДПСУ Морська охорона Україна Україна-США Флот

У Бердянську відкрили пункт базування дивізіону Морохорони Державної прикордонної служби України.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

Дивізіон Морської охорони Маріупольського загону створено в 2021 році, а роботи зі створення необхідної інфраструктури завершили напередодні.

Він став місцем базування для значної частини корабельно-катерного складу Керченського загону Морської охорони, який у 2014 році, під час окупації Росією Автономної Республіки Крим, зайшов у Бердянськ.

Підтримку у створені необхідної інфраструктури надали Сполучені Штати Америки, за представників їх посольства і відбулось урочисте відкриття.

Будівництво сучасного військового містечка відбувалося в рамках реалізації міжнародного проєкту розбудови потенціалу морської прикордонної безпеки Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Бюро з питань міжнародної безпеки і нерозповсюдження Державного департаменту США, – написали у пресслужбі ДПСУ.

Урочистості з нагоди відкриття пункту базування дивізіону Морохорони в Бердянську

Програма EXBS витратила у якості технічної допомоги Морській охороні ДПСУ майже 6 млн доларів США при цьому – 4 млн на об’єкти в Маріуполі та Бердянську.

Радник Посольства США в Україні Кевін Кільєр у своїй промові зазначив, що проєкт міжнародної допомоги з модернізації Морської охорони триває три роки.

Співпраця зі Сполученими Штатами включала оновлення приміщень та надання обладнання.

І цю роботу ще не завершено, оскільки розпочався новий етап проєктування Центру технічної підтримки в м. Одеса вартістю 12 млн доларів США, – зазначив пан Кільєр.

Найближчим часом за підтримки США очікується оновлення корабельно-катерного складу.

Наступного року ми розпочнемо передачу прикордонникам човнів вартістю майже 12 млн доларів США. Ця передача, окрім човнів, також передбачає надання транспортних засобів, спорядження для дайвінгу та правоохоронної діяльності, – наголосив Кевін Кільєр.

Обладнання та озброєння дивізіону Морохорони в Бердянську

Такий комплексний підхід дозволить Морській охороні збільшити можливості реагування на зміни обстановки на морі, модернізувати технічну складову Морської охорони, а також в цілому посилити потенціал України в охороні державного кордону на морі та суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Азовське море Бердянськ Будівництво ДПСУ Морська охорона Україна Україна-США Флот