У Благодатному, щоб не потрапити в полон, росіяни вчиняли самогубство
Українські військові, які звільнили Благодатне, розкрили подробиці звільнення цього населеного пункту.
10 червня підрозділи 68-ї окремої єгерської бригади звільнили від російських окупантів населений пункт Благодатне Волноваського району Донецької області.
Як розповів командир батальйону на псевдо «Вій», довгоочікуваний початок контрнаступальних дій Сил оборони на Донецькому напрямку почався зі звільнення саме цього села.
Цей успіх став можливим завдяки рішучим і завчасно спланованим діям особового складу бригади та суміжних підрозділів, з якими було налагоджено взаємодію.
Під час звільнення населеного пункту довелося зіткнутися з доволі сильним опором окупантів.
Виявилося що в селі ще залишився доволі потужний гарнізон — близько 100 окупантів.
Тому під час звільнення прийшлося подавляти вогнем позиції росіян, розташованих у забудовах населеного пункту, і час від часу вступати в близький контактний бій.
Українським військовим знадобилося дві доби, щоб повністю визволити село. За цей час було знищено понад 20 окупантів і 10 взято в полон.
Самогубство
«Найбільш впертими виявилися московити, які засіли в місцевому Будинку культури», – розповідають військові.
Спочатку військові запропонували їм здатися, але росіяни відмовилися.
Тоді військові під прикриттям вогню з великокаліберного кулемета Browning M2, встановленого на бронемашину MaxxPro, зайшли на перший поверх і доволі швидко зачистили його.
На другому поверсі росіяни облаштували дві позиції в різних приміщеннях, підійти до яких було доволі складно.
Спочатку військові хотіли закидати їх гранатами, але була загроза, що вибухнуть боєприпаси, які вони там зберігали.
Тому вирішили кулеметним вогнем розібрати цегляну стіну і зайти в цей отвір. Інше приміщення взяли штурмом.
На дивані також виявили російського військового, який, щоб не потрапити у полон, вчинив самогубство.
Підземні ходи
Також військові розповіли, що виявили у Благодатному широку мережу підземних ходів.
«Там є джерела води, це набагато серйозніше ніж ми думали. Вперше бачу закриту мінометну позицію, звідки підземний хід веде до мережі інших будівель», – розповіли військові.
Навіть за два дні після звільнення селища ситуація в Благодатному все ще залишається доволі напруженою.
Річ у тім, що після того, як українські військові остаточно взяли населений пункт під свій контроль, росіяни почали піддавати його потужним артилерійським обстрілам.
Дороги, які ведуть в напрямку населеного пункту, окупанти цілодобово обстрілюють, намагаючись завадити логістичному забезпеченню українських підрозділів. Тому зараз доставка боєприпасів, продовольства, підкріплень, евакуація поранених відбувається в доволі складних умовах.
MaxxPro у боях
Саме на водіїв сьогодні в Благодатному лягає велике навантаження, пов’язане з необхідністю цілодобово доставляти на позиції все, що потрібно для ведення бойових дій, а також проведення евакуації поранених.
Наприклад, водій MaxxPro з позивним «Хірург» за добу здійснив понад десять рейсів у напрямку Благодатного.
«Росіяни постійно полюють за MaxxPro. Вона для них як червона ганчірка для бика. Їхні БПЛА, коли бачать ці машини, починають негайно корегувати по нас вогонь артилерії», – пояснює «Хірург».
І хоча бронеавтомобіль добре захищений і оснащений всередині броньованою капсулою, яка може врятувати навіть при прямому влучанні міни, краще не зупинятися під час руху.
Їхати швидко по розбитій вщент дорозі важко на MaxxPro. Бронемашина дуже висока, MaxxPro подекуди заносить.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.