fbpx
У Болгарії подолали вето на передачу БТР-60 Україні

У Болгарії подолали вето на передачу БТР-60 Україні

Болгарія БТР-60 Військова допомога Європа Україна

Болгарські депутати подолали вето президента Румена Радева на передачу бронетранспортерів Україні.

Про це повідомляє видання Sofia Globe.

Народні збори Болгарії 8 грудня проголосували за подолання вето президента на угоду між Міністерством внутрішніх справ Болгарії та Міністерством оборони України про постачання Болгарією бронетранспортерів.

Пропозиція про подолання вето була прийнята 161 голосом “за” і 55 “проти”.

Нагадаємо, що 4 грудня Радев наклав вето на ратифікацію угоди, заявивши, що депутати не розглянули належним чином альтернативні варіанти використання техніки.

Президент зазначив, що вона може бути використана прикордонною поліцією або пожежним управлінням МВС.

Тоді правляча більшість в парламенті Болгарії заявила про плани подолати президентське вето.

Парламент Болгарії ще 22 листопада ратифікував угоду про постачання ЗСУ партії бронетранспортерів із запасів болгарської поліції.

Угода передбачала безоплатну передачу близько 100 колісних БТР з наявним озброєнням, а також запасними частин зі складів МВС країни.

Бронетранспортери радянського зразка, які мали передати Україні, були придбані кілька десятиліть тому. Вони не експлуатувалися і болгарське МВС витрачало кошти на їх зберігання.

Попередній спільний висновок болгарського Міністерства оборони та МВС країни засвідчив, що передача бронетехніки не зашкодить обороноздатності Болгарії.

Читайте більше про доцільність відновлення БТР-60 у статті на “Мілітарному”

Нещодавно “Мілітарний” повідомляв, що комітет із питань оборони парламенту Болгарії підтримав передачу Україні переносних зенітних ракетних комплексів (ПЗРК) та зенітних ракет різних типів для посилення ППО.

Болгарія БТР-60 Військова допомога Європа Україна