fbpx
У Британії не виключають майбутні переходи поблизу Криму

У Британії не виключають майбутні переходи поблизу Криму

Велика Британія Королівський ВМФ Великої Британії Крим Російська агресія Україна Флот Чорне море

У уряді Великої Британії не виключають майбутні переходи у Чорному морі поблизу окупованого Криму.

Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Коментар щодо цього дав державний секретар у Міністерстві довкілля Великої Британії Джордж Юстіс телеканалу Sky News.

Причина – Велика Британія не визнає окупації Кримського півострову Росією та води довкола, як і вся світова спільнота, вважає вважає українськими.

Звісно, так… Ми ніколи не визнавали анексію Криму, це були українські територіальні води, – відповів на відповідне запитання телеканалу Sky News.

Він також вказав, що подібні переходи відбуваються згідно морського права.

Відповідно до міжнародного законодавства ви можете вибирати найкоротший, найшвидший шлях із однієї точки в іншу. Есмінець Defender (D36) йшов в українських територіальних водах, слідуючи до Грузії, і було логічно йти таким шляхом. Це цілком нормально і звично, – додав він.

За словами Юстіса, журналіст BBC, який перебував на борту есмінця, неправий, коли повідомив про те, що російські військові діяли агресивно, домагаючись від британського корабля зміни курсу.

Все виглядало інакше, – заявив він.

Журналіст раніше повідомляв, що “Дефендер” продовжив перехід у територіальних водах біля Криму, у 12-мильній зоні, та не змінив курс, незважаючи на маневри російських кораблів.

Супроводження російським ПСКР «Аметист» британського есмінця Defender

Напередодні міністр оборони Великої Британії Бен Воллес повідомив, що російські судна стежили за проходом есмінця Defender (D36) Королівського ВМФ Великої Британії у Чорному морі поблизу Криму та передали його екіпажу інформацію про проведення навчань неподалік.

Відповідно до встановленої практики російські кораблі стежили за його проходом, і він був повідомлений про проведення у найближчих околицях навчань, – наводив телеканал Sky News слова Воллеса.

Як заявив Воллес, есмінець брав участь у «плановому переході» з Одеси до Грузії через Чорне море.

Як є нормальним на цьому маршруті, він увійшов у визнаний на міжнародному рівні коридор поділу руху. Він безпечно залишив цей коридор о 09:45 за британським часом, – уточнив Воллес.

Раніше у Міністерстві оборони Великої Британії стверджували, що російські військові не відкривали попереджувальний вогонь у зв’язку з проходом есмінця Defender (D36) Королівського ВМФ Великої Британії у Чорному морі поблизу Криму.

У відомстві заперечували, що на шляху проходження есмінця російською стороною проводилося бомбометання.

У середу в Міноборони РФ повідомили, що російські військові відкрили попереджувальний вогонь по курсу британського есмінця Defender (D36), який вранці в середу увійшов в 12 мильну зону довкола окупованого Криму в районі мису Фіолент на три кілометри.

Есмінець був попередньо попереджений про застосування зброї в разі порушення державного кордону Російської Федерації. На попередження не відреагував, – сказали в Міноборони РФ.

Прикордонний сторожовий корабель виконав попереджувальну стрільбу, а бомбардувальник Су-24М виконав попереджувальне бомбометання (4 ОФАБ-250) за курсом руху есмінця Defender (D36), заявили російські військові.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Велика Британія Королівський ВМФ Великої Британії Крим Російська агресія Україна Флот Чорне море