fbpx
У Чехії закріплять право громадян на самозахист зі зброєю

У Чехії закріплять право громадян на самозахист зі зброєю

Європа Законодавство Світ Цивільні громадяни Чехія

У конституції Чехії закріплять право громадян на самозахист за допомогою зброї.

Про це інформує Мілітарний.

Інтернет-ЗМІ «Європейська правда» з посиланням на Ceske Noviny пише, що у країні закріплять право громадян на самозахист зі зброєю. За відповідні зміни у конституції проголосував Сенат Чехії. Розділ основоположних прав і свобод тепер міститиме положення про те, що “право захищати своє життя або життя іншої людини, навіть за допомогою зброї, гарантується на умовах, встановлених законом”.

“Пропозиція має не тільки символічний характер, але також може служити страховкою на майбутнє”, – сказав Мартін Червічек від імені ініціаторів поправки.

За словами Червічека, роззброєння населення не забезпечить більшої безпеки, оскільки злочинці все одно незаконно отримуватимуть зброю.

У підсумку, 54 із 74 сенаторів проголосували за зміну конституції, потрібна була більшість, не менше 45 голосів.

Раніше за поправку проголосувала нижня палата парламенту. Варто відзначити, що Президент країни, на відміну від інших законів, не може накласти вето на конституційну поправку.

Прийнята поправка набере чинності з першого числа другого календарного місяця, що настає за днем ​​його опублікування у Збірнику законів, тобто не раніше 1 серпня, і не пізніше 1 вересня.

Зазначимо, що поправка базується на петиції, яку підписали 102 000 осіб, серед яких багато конституційних чиновників.

Петиція була реакцією мисливців та інших власників зброї на зусилля Європейської комісії щодо обмеження права власності на зброю, в тому числі законну.

На думку прихильників поправки, надмірне регулювання законно утримуваної зброї не має сенсу і призводить до збільшення незаконного володіння зброєю.

Нагадуємо, що чеська збройова компанія «Česká Zbrojovka» купила 100% акцій американської компанії «Colt’s Manufacturing Company». Вартість угоди склала 220 млн доларів. В результаті цього стратегічного кроку CZG отримає додаткові значні виробничі потужності у США і Канаді та розширить свою глобальну мережу клієнтів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Європа Законодавство Світ Цивільні громадяни Чехія