fbpx
У Чехії затримані підозрювані у боях проти України на Донбасі

У Чехії затримані підозрювані у боях проти України на Донбасі

ГРУ Росії НАТО Російська агресія Світ Чехія

В масштабній спеціальній операції у Чехії затримані підозрювані у боях проти України на Донбасі.

Про це повідомляє Європейська правда.

В ніч з вівторка на середу Національний центр проти організованої злочинності Чехії (NCOZ) провів широкомасштабну операцію, в ході якої було затримано щонайменше п’ятьох чехів, які були членами  воєнізованих формувань і, як підозрюють, воювали на Донбасі на боці бойовиків.

Затриманих підозрюють в тому, що вони виїжджали або організовували поїздки громадян Чехії в Україну для участі в бойових діях на боці проросійських бойовиків.

За словами одного з підозрюваних, затриманими керували співробітники ГРУ, які працювали в російському посольстві у Празі.

В масштабній операції по всій країні взяли участь сотні поліцейських. За даними редакційних джерел, поліція побоювалася, що підозрювані захищатимуться від примусового арешту. Багато з них вдома мають легальну зброю.

У поліції Чехії наголосили, що операція не пов’язана з вибухами у Врбетицях у 2014 році, та пообіцяли надати офіційну інформацію впродовж дня.

Чехія вважає, що російські диверсанти з ГРУ ГШ ЗС РФ влаштували вибух на одному зі складів боєприпасів на території країни в 2014 році. Звинувачення на адресу Росії озвучили віце-прем’єр-міністр і міністр закордонних справ Чехії Ян Гамачек та прем’єр-міністр країни Анджей Бабіш. За їхніми словами, теракт реалізували агенти з підрозділу “29155”.

Ліквідація наслідків вибуху складу боєприпасів в Врбетиці, Чехія, 2014 рік

Чеська поліція оголосила у розшук двох росіян, яких вважають виконавцями диверсії – Анатолія Чепігу та Олександра Мішкіна. Це ті ж агенти, яких Великобританія звинувачує в отруєнні на своїй території у Солсбері в 2018 році Сергія Скрипаля.

Крім того, у Чехії кілька осіб постали перед судом з моменту початку конфлікту на Донбасі за участь у боях на стороні проросійських бойовиків.

Місце вибуху складу боєприпасів в Врбетиці, Чехія. Жовтень 2014

Так, у грудні 2020 року в Чехії заочно засудили свого громадянина за бої проти України на стороні російських окупаційних сил. 45-літнього громадянина Чехії, імені якого не називають, засудили до 15 років позбавлення волі, але заочно.

Вирок Крайового суду в місті Усті-над-Лабем на північному заході Чехії набув чинності в грудні. Як вважають, чоловік і досі перебуває на сході України в окупованій частині Донецької області.

Справу розслідував чеський Національний центр боротьби з організованою злочинністю. Чоловіка обвинуватили в тому, що він із кінця травня 2014 року активно залучався до боїв на сході України в лавах угруповання «ДНР» проти законної влади України. Як мовиться в матеріалах справи, за свою діяльність він отримав від угруповання нагороду за «відвагу» і мав в угрупованні звання «підполковника».

Як повідомив речник Національного центру боротьби з організованою злочинністю Ярослав Ібегей, чоловіка визнали винним у «терористичному нападі». Чеський Кримінальний кодекс передбачає покарання за тероризм не тільки проти Чехії чи міжнародної організації, а й проти інших держав.

ГРУ Росії НАТО Російська агресія Світ Чехія