У Чернігові пережив удар РФ розробник маячків для БПЛА
Російську ракетну атаку по Чернігову пережив український винахідник, який розробив спеціальні маячки для БПЛА.
Розробник Бажен Левковець розповів, що приїхав в Чернігів зранку, щоб взяти участь у заході «Демо день. Люті пташки в Чернігові» та потрапив під російський удар.
«Я стояв до вікон спиною і удар прийшовся мені у спину. Мене кинуло на підлогу обличчям вниз. Було таке відчуття, що на спину впала бетонна стеля», – розповідає Бажен про удар 19 серпня по Чернігову.
Нагадаємо, внаслідок ракетного удару росіян по драмтеатру в центрі Чернігова 19 серпня постраждала 181 людина, з яких семеро загинуло. 41 людина перебуває в лікарні, серед них чотири в тяжкому стані, ще 16 людей прооперовано.
Український винахідник розробив пошуковий GPS-маячок для визначення місцеположення дронів на територіях, де відсутнє мобільне покриття.
Маячок складається з GPS-модуля (діапазону L1), мікроконтролера STM32 та радіомодуля LoRa на 433 MHz. Живлення від Li-Po елемента місткістю 1000 mAh.
На борту є вбудований зарядний пристрій. Зарядка здійснюється через стандартний USB type-C порт.
Час автономної роботи в режимі очікування команди — до 4-х днів.
Маячок не має корпусу і являє собою плату з радіоелементами, яка захищена від зовнішнього впливу термоусадковою трубкою.
Базовий комплект складається з маячка та пульта керування. Щоб збільшити дальність дії в систему додається репітер.
Репітер не тільки значно збільшує радіус зв’язку, але додає додатковий функціонал.
Захист від РЕБ. Протокол LoRaWan був спеціально створений для роботи в умовах завад, які створює промислове обладнання.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.