fbpx
У Гаазі розпочались слухання проти Росії стосовно захоплення українських кораблів

У Гаазі розпочались слухання проти Росії стосовно захоплення українських кораблів

ВМС України Керченська протока Крим Російська агресія Суд Україна Флот

У Гаазі Арбітражний трибунал розпочав слухання щодо юрисдикції у справі України проти Росії стосовно захоплення кораблів у Керчинській затоці.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Мова йде про події 25 листопада 2018 року, коли Росія захопила українські катери «Нікополь» та «Бердянськ», а також буксиру «Яни-Капу» і 24 українських моряків, що перебували на їх борту.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба впевнений, трибунал у Гаазі проти Росії притягне агресора до відповідальності.

«Справа важлива для України. Ми доводимо протиправність поведінки РФ щодо нашої держави, незаконність затримання й утримання українських військових кораблів та протиправного судилища проти наших моряків, які дев’ять місяців провели в російській тюрмі», – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Пресслужба суду повідомила, що засідання будуть проводитися в гібридному форматі: частина учасників буде в залі суду, частина – підключиться по відеозв’язку.

Захоплені українські військові кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу»

Сьогодні 11, а також 14 жовтня виступатиме Росія, 12 та 15 жовтня – Україна, додаткове засідання можуть провести 16 жовтня.

У складі суду – судді з Ісландії, Німеччини, РФ і Великобританії, Голова суду Канадський професор Дональд Макрей.

25 листопада 2018 року прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три судна разом з екіпажами Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь»,  а також рейдового буксиру «Яни Капу», які здійснювали плановий перехід з порту Одеси у Чорному морі у порт Маріуполь в Азовському морі.


«Керченська криза»: Морський трибунал ООН розділив справу


Після цього 24 українських моряків незаконно утримували в окупованому Криму, потім їх перемістили у російські СІЗО у Москві.

7 вересня 2019 року до Києва повернулися 35 заручників, у тому числі 24 моряки. Вони повернулися на батьківщину в рамках обміну між Україною і РФ.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС України Керченська протока Крим Російська агресія Суд Україна Флот