fbpx
У Генштабі назвали причину чому не закупають Вільху

У Генштабі назвали причину чому не закупають Вільху

Генеральний штаб ДАХК «Артем» ДОЗ (Державне оборонне замовлення) Закупівлі ОПК РСЗВ "ВІЛЬХА" Руслан Хомчак Україна Укроборонпром

Для Збройних сил України «Вільха» не є пріоритетом, через інші першорядні потреби та брак фінансування.

Про це повідомляє видання Defense Express з посиланням на заяву головнокомандувача ЗСУ генерал-полковник Руслана Хомчака.

Як зазначено, у Генштабі доводиться обирати лише саме необхідне для військ.

«Минулого року, коли я тільки став на посаду, кажу – збираємо з військ всю потребу. От що потрібно сьогодні військам. Не військово-промисловому комплексу, бо це дві великих різниці, а військам. Тому що сьогодні війна йде там (на Донбасі) і там частинам і підрозділам потрібне щось конкретне», – розповів Руслан Хомчак.

Коли порівняли цю пораховану потребу ЗСУ і виділений фінансовий ресурс, виявилось, що від закупівлі двох третин необхідного озброєння і техніки прийдеться відмовитись.

Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак

Після визначення найбільш пріоритетних напрямків низка зразків озброєння не попала в ДОЗ, включно з ракетами «Вільха».

«Коли ДОЗ верстався і вийшов на інші рівні затвердження, почалися питання – а чого ви «Вільху» не купляєте? Це ж підіймає наш оборонно-промисловий комплекс! Кажу – я вам доповідаю, тому що в мене 98 ракет «Вільха» лежить на складах і я їх сьогодні на війні не застосовую. А я вам написав те, що мені сьогодні потрібно на війні, де люди гинуть. Оце я написав. Оце мені дайте в першу чергу. Потім, давайте «Вільху», – розповів головнокомандувач.

Зазначимо, що 98 одиниць ракет «Вільха» вистачить на вісім повних залпів однієї пускової установки.

Також він відзначив, що Генштаб не зобов’язаний підтримувати ті, чи інші українські оборонні підприємства, чи окремі галузі промисловості.

Боєприпас до ракетного комплексу Вільха

ДАХК «Артем»

ДАХК «Артем», що входить до складу ДК «Укроборонпром», переходить на одноденний робочий тиждень.

Це підприємство є одним з ключових виробників ракетного озброєння України та бере участь у серійному виробництві таких високоточних систем, як «Нептун» та «Вільха».

Про причини такого важкого рішення в ексклюзивному коментарі для Defense Express повідомив очільник ДАХК «Артем» Володимир Зімін.

«На сьогодні в нас немає великих діючих контрактів по Державному оборонному замовленню, які б могли завантажити наші виробничі потужності, хоча ми освоїли та готові поставляти для МОУ такі необхідні вироби як снаряд 152-мм снаряд ОФ29 та РС-80. З першого кварталу 2021 року «Артем» вимушено переводить близько 70% працівників на одноденний робочий тиждень. Це 1200 осіб», – розповів Володимир Зімін.

Некеровані авіаційні ракети РС-80

Працювати повний тиждень залишиться лише 500-600 фахівців. Вони будуть виконувати наявні контракти, в тому числі експортні.

Як додав керівник підприємства, наразі існування ДАХК «Артем» проходить виключно завдяки іноземним замовленням. А роботи по постачанню «Вільхи» та «Нептуна» і досі знаходяться на етапі обговорення.

Генеральний штаб ДАХК «Артем» ДОЗ (Державне оборонне замовлення) Закупівлі ОПК РСЗВ "ВІЛЬХА" Руслан Хомчак Україна Укроборонпром