fbpx
У ГУР дали оцінку знищенню ЗРК С-400 у Криму

У ГУР дали оцінку знищенню ЗРК С-400 у Криму

Війна з Росією Втрати Росії ГУР МО ЗРК Крим ППО та ПРО С-400 Україна

В українській розвідці оцінили наслідки знищення російських систем зі складу комплексу С-400 у Криму.

Представник української розвідки Андрій Юсов розповів, що ураження С-400 матимуть наслідки для розвитку майбутніх подій у Криму.

«Самих по собі комплексів С-400 дуже небагато, це одна з таких останніх розробок. І, окрім того, оскільки це – одне з найсучасніших їхніх знарядь і засобів протиповітряної і протиракетної оборони, то, звичайно, це матиме системні наслідки для розвитку подій у Криму», – розповів Андрій Юсов.

За словами Юсова, у середу справді відбувся тріумф: «Це тріумф для України і українців, які наближають звільнення українського Криму».

Представник Головного управління розвідки не розповів, якою саме зброєю було знищено цей російський комплекс.

Знищення двох пускових установок 5П85СМ2-01 комплексу С-400 «Триумф» росіян в Криму. 23 серпня 2023 року. Україна. Кадр з відео ГУР МО

«Нехай собі помучаються, поламають голову. Це був вибух, який ліквідував “візитну картку” російських засобів ППО. І те, що вони хотіли продавати за дорого за кордон… Я думаю, тепер бажаючих купляти подібні не дуже ефективні речі, які, втім, добре горять, буде значно і значно менше», – зазначив Андрій Юсов.

Відповідаючи на питання про низку повітряних інцидентів, які пов’язані з росіянами, Юсов зазначив, що кількість бортів у росіян залишається ще достатньо великою.

Знищення С-400

23 серпня неподалік села Оленівка в окупованому Криму стався вибух, внаслідок якого було знищено системи з російського зенітно-ракетного комплексу С-400 «Триумф».

В цілому знищено дві російські пускові установки 5П85СМ2-01 комплексу С-400 «Триумф».

У Головному управлінні розвідки уточнили, що внаслідок вибуху повністю знищено саму установку, встановлені на ній ракети та особовий склад.

«23 серпня 2023 року близько 10.00 поблизу села Оленівка на мисі Тарханкут у тимчасово окупованому Криму відбувся вибух, який знищив російську зенітно-ракетну систему», – розповіли подробиці у ГУР.

С-400 "Триумф (червень 2020). Фото: ЗМІ РФ

Це не перший випадок зі знищенням систем комплексу С-400. Нещодавно у липні українські військові вивели з ладу батарею російського зенітного комплексу С-400 знищивши його ключові машини артилерійським вогнем.

Війна з Росією Втрати Росії ГУР МО ЗРК Крим ППО та ПРО С-400 Україна