fbpx
У Казахстані випробовують власний розвідувальний БПЛА

У Казахстані випробовують власний розвідувальний БПЛА

Авіація Азія БпА (Безпілотні апарати) Випробування Казахстан Світ

Поблизу міста Нур-Султан відбулися польові випробування розвідувального безпілотного авіаційного комплексу казахського виробництва.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на ЗМІ Казахстану.

Повідомляється, що безпілотник “Шагала”, розроблений казахстанськими військовими вченими Національного університету оборони імені першого президента Казахстану, успішно пройшов чергові випробування. За ними спостерігав міністр оборони Нурлан Єрмекбаєв.

“В даний час БПЛА знаходиться на завершальному етапі випробувань. Безпілотний комплекс “Шагала”складається з літального апарату та наземного сегменту і являє собою оснащену новітньою технологією систему. Його перевага у власному програмному забезпеченні. Апарат має кілька ступенів захисту”, – йдеться в повідомленні Міноборони країни.

Зазначається, що безпілотник здатний визначати координати наземних об’єктів і передавати отриману інформацію на пульт оператора.

Дальність польоту розвідувального авіаційного комплексу становить до 30 кілометрів, максимальна швидкість – до 110 км/год, максимальна висота польоту над рівнем моря – 3500 метрів. Апарат може перебувати у повітрі до двох годин, стійко поводиться при посиленні вітру до 14 метрів в секунду.

“Літальний апарат оснащується унікальною акумуляторною батареєю – що являється новітньою розробкою фахівців Національного університету оборони”, – йдеться на сайті Міністерства оборони.

“Безпілотник оснащений вітчизняним програмно-апаратним каналом зв’язку, а також власним криптографічним протоколом”, – зазначають розробники.

У Міноборони Казахстану відзначили, що розробка за технічними характеристиками не поступається іноземним аналогам, але при цьому ціна істотно нижче зарубіжних зразків.

Стверджується, що безпілотник може стати одним з елементів розвідувально-вогневих і розвідувально-ударних комплексів, які сьогодні в Казахстані широко застосовуються в ході військових навчань.

Військові Казахстану зазначають, що досвід застосування безпілотників в сучасних збройних конфліктах довів необхідність розробки власного безпілотного апарату. Тому після вивчення досвіду використання дронів-розвідників і ударних безпілотників військові вчені країни розробили і виготовили перший дослідний зразок вітчизняного БПЛА .

За інформацією Міністерства оборони країни, результати наукової роботи запатентовані і після закінчення дослідної військовий експлуатації всі напрацювання передадуть в оборонно-промисловий комплекс Казахстану для серійного виробництва безпілотників


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Авіація Азія БпА (Безпілотні апарати) Випробування Казахстан Світ