fbpx
У Колумбії викрили корабелів з будівництва «наркосубмарин»

У Колумбії викрили корабелів з будівництва «наркосубмарин»

ВМС Колумбії Колумбія Латинська Америка Світ Суднобудування США Флот

У Колумбії Генеральна прокуратура спільно з ВМС країни та Адміністрацією з боротьби із наркотиками США (Drug Enforcement Administration – DEA) викрили корабелів з будівництва «наркосубмарин».

Про це пише видання InSight Crime з посиланням на прессреліз ВМС Колумбії.

Суднобудівельний кооператив розташовувався у декількох департаментах Колумбії – Каука, Валле-дель-Каука, Наріньо та Чоко.

Нелегальна організація з 11 членів купувала будівельні матеріали для судна, займалась їх будівництвом та координацією матеріально-технічного забезпечення для переміщення наркотиків за кордон.

За даними колумбійської влади мережа мала тісну співпрацю з ліворадикальною «Національно-визвольною армією» (Ejército de Liberación Nacional – ELN), що діє у сільській місцевості вздовж річки Кукурпурі на півночі Колумбії.

Занурювальний човен наркоторговців

Здебільшого їх маршрут простягався до Мексики, де наркокортелі збували їх на місцевому ринку та переправляли до Сполучених Штатів.

Також вони малу співпрацю зі злочинними угрупуваннями в Мексиці та Гватемалі, що замовляли будівництво підводних човнів для себе.

Деякі такі плавзасоби можуть занурюватися на невелику глибину, але здебільшого це напівзанурені підводні човни з невисокою рубкою над водою для зменшення помітності.

У 2019 році було вилучено 23 таких судна . А в період з січня по серпень 2020 року відомо про виявлення та вилучення 27 таких суден біля колумбійського узбережжя та в міжнародних водах.

Окрім транспортування до США, у листопаді 2019 року іспанська поліція виявила один такий човен біля узбережжя їх країни.

Підйом з води «наркосубмарини» в Іспанії

На ньому виявили близько 3 тонн кокаїну, у разі якби екіпажу вдалось доставити вантаж, то виручка наркоторговцям би значно перевищувала вкладення у човен, вартість якого складає близько 1 млн доларів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС Колумбії Колумбія Латинська Америка Світ Суднобудування США Флот