fbpx
У Латвії засудили бойовика «ЛНР»

У Латвії засудили бойовика «ЛНР»

Балтія Війна на Донбасі Європа Затримання Латвія Найманці Російська агресія Світ

Суд у Латвії виніс вирок націонал-більшовику Бенесу Айо, який воював на сході України на боці бойовиків «ЛНР», за заклики до ліквідації державної незалежності балтійської країни.

Про це повідомляє Укрінформ.

За рішенням Ризького суду Відземського передмістя Бенеса Айо, який воював на сході України на боці бойовиків «ЛНР», було заочно засуджено до 2 років і 6 місяців в’язниці за заклики до ліквідації державної незалежності Латвії.

Бенес Айо – громадянин Латвії. Свого часу був членом неофашистської націонал-більшовицької, а згодом – комуністичної партій. Через його походження та погляди Айо прозвали “Чорним Леніним”. У лютому 2014-го року чоловіка затримала в Донецьку СБУ за підозрою у підготовці збройного перевороту та видворила з країни.

Айо визнано винним за статтями 81, 82 і 83 Кримінального закону – заклик до насильницького повалення влади, заклик до ліквідації державної незалежності і заклик до підриву територіальної цілісності Латвії. Проте, зазначається, що йому призначено пробаціонний період терміном на 1 рік.

Повідомляється, що  громадянина Латвії Бенеса Айо було оголошено у розшук у лютому 2015 року у зв’язку із закликами до насильницького повалення державної влади. Судячи з листів до ЗМІ і публікацій в інтернеті, кілька років він перебував на території самопроголошеної Луганської народної республіки.

Бойовики незаконних збройних формувань

Згідно з даними слідства, Бенес Айо брав активну участь у бойових діях на сході України. На початку 2020 року Бенеса було затримано в Росії, куди він прибув підтримати місцевих активістів.

“На автовокзалі до нього підійшов співробітник поліції і повідомив, що той перебуває у федеральному розшуку в Росії. У відділенні поліції йому розповіли, що в листопаді 2019 року Латвія заявила його в розшук по лінії Інтерполу в зв’язку з його військово-політичною діяльністю на Донбасі і закликами до повалення державного ладу Латвії”, – йдеться у повідомленні.

Росія відмовилася видати активіста Латвії і надала йому наприкінці жовтня 2020 року політичний притулок.

Нагадуємо, що 6 травня 2021 року, в Італії затримали 28-річного громадянина за участь у бойових діях проти України на Донбасі. Він родом з Мессіни, а затримав його спеціальний оперативний підрозділ карабінерів (ROS).

Проросійських бойовик родом з Італії

Наразі задокументовано, що підозрюваний діяв як бойовик-найманець на території так званої “ДНР” з 2016 року. Ділився інформацією про свою діяльність із родичами та друзями через соціальні мережі.

Карабінери продовжують слідчі дії стосовно організованої структури, що вербує та фінансує найманців з Італії з метою їхньої подальшої терористичної діяльності у лавах проросійських сепаратистських ополчень на Донбасі.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Балтія Війна на Донбасі Європа Затримання Латвія Найманці Російська агресія Світ