fbpx
У М’янмі посилюється конфлікт між етнічними групами та урядом

У М’янмі посилюється конфлікт між етнічними групами та урядом

Азія М'янма Світ

Етнічні угруповання, які виступають проти перевороту в М’янмі, атакували військові позиції в місті нефритових шахт.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на УНН.

Повідомляється, що сили Армії незалежності Качина (KIA), одного з угруповань, які виступають проти перевороту в М’янмі, атакували в суботу військові позиції в північно-західному місті нефритових шахт Хкамті.

Зазначається, що цей напад знаменує собою просування КІА на нову територію. Як повідомляють інтернет-видання, бойовики “Армії незалежності Качина” атакували армійський пост в селищі Хкамті в районі Сагаінг рано вранці в суботу.

Атакований об’єкт знаходився поруч з гірничодобувним підприємством, який належить військовому конгломерату Myanma Economic Holdings Ltd.

Окрім того, у повідомленні відзначається, що після перевороту відновився відкритий конфлікт між армією і етнічними угрупуваннями, які протягом шести десятиліть боряться за більшу автономію народу Качіні і висловлює підтримку протестуючим проти хунти.

Всвою чергу, інтернет-видання Mizzima повідомляє, що армія використовувала реактивні літаки для атак на KIA в Хкамті, місті на річці Чіндвін у віддаленому регіоні, багатому нефритом і золотом, який знаходиться приблизно в 50 км від кордону з Індією.

“За останні тижні армія здійснила численні бомбардування позицій КІА, а також зіткнулася з етнічними арміями на сході і заході М’янми”, йдеться у повідомленні.

Нагадуємо, що 1 лютого, у М’янмі, що розташована у південно-східній частині Азії, відбувся військовий переворот.

Аун Сан Су Чжі - Генеральний секретар "Національної ліги за демократію" у КНР. Фото з відкритих джерел

Військові затримали лідерку країни, лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі та інших лідерів держави. В армії стверджували, що затримання високопосадовців є відповіддю на “фальсифікацію виборів”. Владу віддали військовому командиру Мін Аун Хлаїнг. У країні на рік запровадили надзвичайний стан.

Головнокомандувач збройними силами М'янми Мін Аун Хлаінга

Також, на початку травня, у М’янмі було втрачено урядовий ударний гелікоптер Мі-35 російського виробництва. Авіаційну машину збили на півночі країни в містечку Момаук у штаті Качин, де відбувалися бойові дії між урядовими військами та етнічними сепаратистами. Ймовірно, гелікоптер збили з переносного зенітного ракетного комплексу FN-6 китайського виробництва.

Ударний гелікоптер Мі-35 ЗС М'янми

За даними групи активістів Асоціації допомоги політичним в’язням, сили безпеки після перевороту вбили не менше 812 людей. Проте, військові заперечують цю цифру і заявляють, що щонайменше два десятка співробітників сил безпеки також були вбиті.

Азія М'янма Світ