У мережі з’явилось відео знищення дрона-камікадзе ракетою ASRAAM
У мережі з’явилось відео бойового пуску британської авіаційної ракети малої дальності ASRAAM по російському безпілотнику.
Відповідне відео опубліковане на каналі командувача Повітряних Сил Збройних Сил України – Миколи Олещука.
У відео показаний пуск ракети з наземної пускової установки, яка базується на шасі модульного автомобіля Supacat HMT, який був модернізований з машини радіоелектронної боротьби Soothsayer ECM.
Всього на пусковій установці можна встановити дві ракети цього типу, наведення яких відбувається по оптико-локаційній станції Chess Dynamics Hawkeye.
Судячи з опублікованого відео, пуск здійснюється на невелику відстань в районі прямого візуального контакту.
Як повідомляють деякі джерела, ракетою був знищений черговий дрон камікадзе “Герань-2”, який був націлений на цивільні об’єкти України.
Крім того, показане зображення з ОЛС Hawkeye, який проводив пошук цілі, а також давав цілевказання по першочерговим координатам для ракет.
Після пуску, ракета захопила ціль головко самонаведення яка складається з інфрачервоної камери, в яку інтегрована система LOAL (захоплення цілі після пуску), що дозволяє ракеті захоплювати ціль після пуску, у випадку якщо захоплення перед пуском неможливе, або існують перешкоди для надійного захоплення.
Завдяки найкращим аеродинамічним якостям у класі, ракета за неофіційною інформацією видання Janes, має максимальну дальність польоту до 60 км, що у два-три рази більше, а ніж в інших ракет цього класу.
Наразі ракета ASRAAM використовується літаками Сполученого Королівства, Індії, Катару, Оману, а також знаходилась на озброєні австралійських AF-18A+ Hornet.
Вартість однієї ракети оцінюється у 450 тисяч фунтів, що робить її доволі дорогою у порівнянні з ракетами Martlet та Starstreak.
На сьогодні, це вже другий зафіксований на відео випадок пуску ракети ASRAAM Збройними Силами України по ворожому дрону.
Як повідомляв “Мілітарний” раніше, у серпні 2023 року, стало відомо що Україні використовують наземні пускові установки ракет “повітря-повітря” малої дальності AIM-132 ASRAAM.
ASRAAM
Ракета повітря-повітря малої дальності
Загальна інформація
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.