fbpx
У мережі з’явилось відео знищення дрона-камікадзе ракетою ASRAAM

У мережі з’явилось відео знищення дрона-камікадзе ракетою ASRAAM

ASRAAM Supacat Велика Британія Війна з Росією Європа ППО та ПРО Світ Україна

У мережі з’явилось відео бойового пуску британської авіаційної ракети малої дальності ASRAAM по російському безпілотнику.

Відповідне відео опубліковане на каналі командувача Повітряних Сил Збройних Сил України – Миколи Олещука.

У відео показаний пуск ракети з наземної пускової установки, яка базується на шасі модульного автомобіля Supacat HMT, який був модернізований з машини радіоелектронної боротьби Soothsayer ECM.

Всього на пусковій установці можна встановити дві ракети цього типу, наведення яких відбувається по оптико-локаційній станції Chess Dynamics Hawkeye.

Судячи з опублікованого відео, пуск здійснюється на невелику відстань в районі прямого візуального контакту.

Як повідомляють деякі джерела, ракетою був знищений черговий дрон камікадзе “Герань-2”, який був націлений на цивільні об’єкти України.

Крім того, показане зображення з ОЛС Hawkeye, який проводив пошук цілі, а також давав цілевказання по першочерговим координатам для ракет.

Після пуску, ракета захопила ціль головко самонаведення яка складається з інфрачервоної камери, в яку інтегрована система LOAL (захоплення цілі після пуску), що дозволяє ракеті захоплювати ціль після пуску, у випадку якщо захоплення перед пуском неможливе, або існують перешкоди для надійного захоплення.

Завдяки найкращим аеродинамічним якостям у класі, ракета за неофіційною інформацією видання Janes, має максимальну дальність польоту до 60 км, що у два-три рази більше, а ніж в інших ракет цього класу.

Наразі ракета ASRAAM використовується літаками Сполученого Королівства, Індії, Катару, Оману, а також знаходилась на озброєні австралійських AF-18A+ Hornet.

Вартість однієї ракети оцінюється у 450 тисяч фунтів, що робить її доволі дорогою у порівнянні з ракетами Martlet та Starstreak.

На сьогодні, це вже другий зафіксований на відео випадок пуску ракети ASRAAM Збройними Силами України по ворожому дрону.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, у серпні 2023 року, стало відомо що Україні використовують наземні пускові установки ракет “повітря-повітря” малої дальності AIM-132 ASRAAM.

ASRAAM

Ракета повітря-повітря малої дальності

Загальна інформація

Виробник

MBDA UK (Сполучене Королівство)

Рік створення

1990

Рік початку поставок

1998

Оператори

Сполучене Королівство, Індія, Катар, Оман, Україна

Довжина

2,90 м

Діаметр

166 мм

Розмах крила

450 мм

Стартова маса

88 кг

Маса бойової частини

10 кг

Швидкість ракети

Мах 3+

Двигун

Високоімпульсний твердотільний ракетний двигун подвійного горіння

Максимальна дальність

25+ км

Наведення

Інерційна система, інфрачервона камера (IIR)

ASRAAM Supacat Велика Британія Війна з Росією Європа ППО та ПРО Світ Україна