У міноборони допустили до експлуатації бойовий модуль “Таврія”
Оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації бойовий модуль «Таврія».
У міноборони України розповіли, що модуль може встановлюватись на броньовані машини або наземні безпілотники.
Ця дистанційно керована турель обладнана великокаліберним кулеметом КПВТ калібру 14,5 мм.
Турель за допомогою системи управління захоплює та супроводжує цілі.
Також вона здатна вести прицільний вогонь по рухомих об’єктах.
«Таврія» обладнана оптико-електронним модулем, що розташований ліворуч від кулемета та дає можливість виявляти цілі на відстані понад 5 кілометрів як удень, так і вночі.
Розробником турелі передбачено броньований захист рівня STANAG 1 для корпусу оптико-електронного модуля та блоків системи управління озброєнням.
При встановленні на бронетехніці пульт керування бойовим модулем та монітор оператора розташовано всередині бойової броньованої машини.
Це забезпечує додатковий захист військовослужбовця-оператора модуля у бою, якому не потрібно буде висуватися за бронемашину.
У березні компанія «Українська бронетехніка» випробовувала бронеавтомобіль «Новатор» із бойовим модулем «Таврія».
«Використання швидкісних маневрених броньованих автомобілів, оснащених дистанційно керованими бойовими модулями, не тільки забезпечує додаткові можливості вести бій на відстані, а й зберігає життя військових», – розповіли у компанії.
Також українські бронемашини «Козак-5» отримали бойовий модуль іспанської компанії Escribano Mechanical & Engineering, який має денну та інфрачервону камери.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.