У Міноборони спростили переведення військових в Армія+
Міністерство оборони спростило форму розпорядження в застосунку «Армія+», прибравши можливість перешкоджання через зміну посади військового.
Відповідні зміни були внесені у Постанову Кабінету Міністрів № 1291 від 12 листопада 2024 року.
«Були випадки, коли військові частини створювали перешкоди для переведення. Наприклад, переводили бійця на іншу посаду в межах частини. І коли той хоче змінити місце служби, то відмовляють йому, оскільки на папері посади не збігаються», — розповідає Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації.
Внесені зміни звузили кількість необхідних даних у розпорядженні на переведення. Тепер у ньому можна буде побачити лише ім’я військового, звання, номер частини і номер картки платника податків.
Переведення через «Армія+»
Завдяки застосунку «Армія+» скоротили процес переведення, прибрали бюрократичні перешкоди і звели все до подачі електронного рапорту. Такий рапорт потрапляє одразу до Кадрового центру ЗСУ. Тобто його не треба погоджувати з командиром.
У Міністерстві оборони пояснили, що для переведення до іншого підрозділу через застосунок «Армія+» військовому необхідно подати відповідний рапорт та додати до нього:
- копію військового квитка або посвідчення офіцера;
- рекомендаційного листа від військової частини, в яку той хочете перевестися;
- погодження чинного командира;
- висновок ВЛК (за потреби).
Згідно з постановою, військовий може переводитися з тилових частин до бойових, з бойових частин до інших бойових і з бойових частин до тилових за висновком ВЛК, якщо військовий не займає у своїй бригаді посаду, яку написали у висновку.
Перелік бойових частин, куди можна перевестися, формує та оновлює Генеральний штаб ЗСУ.
Кадровий центр ЗСУ має перевірити рапорт протягом 72 годин. У переміщенні можуть відмовити, якщо військовослужбовець прослужив у поточній частині менш як 6 місяців або з моменту попереднього переведення за власною ініціативою минуло менше року. Крім того, у переведенні можуть відмовити, якщо не вистачає необхідних документів.
Якщо все добре, то Кадровий центр ЗСУ готує наказ і передає його на підпис, або головнокомандувачу ЗСУ, або начальнику Генштабу ЗСУ протягом 24 годин. Про результати повідомлять протягом тих же 24 годин.
Для військових сповіщення з номером наказу на переведення приходитиме автоматично разом з інформацією про погодження рапорту на зміну місця служби.
За словами Черногоренко, це пришвидшить весь процес переведення без необхідності регулярно уточнювати інформацію в стройовій.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.