fbpx
У Міноборони запровадили пряме контрактування зі світовими виробниками зброї

У Міноборони запровадили пряме контрактування зі світовими виробниками зброї

Війна з Росією Закупівлі Міністерство оборони (МОУ) Світ Україна

У міністерстві оборони України заявили  про запровадження прямого контрактування зі світовими виробниками озброєння.

Про це повідомив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков під час виступу на Балкансько-українському форумі оборонної промисловості.

Це частина стратегії оборонного відомства щодо розширення міжнародного співробітництва та підвищення боєздатності українського війська.

За словами заступника міністра, це новий етап співпраці, який дозволить Україні отримувати сучасне озброєння безпосередньо від виробників.

Кліменков впевнений, що така співпраця сприятиме швидшій та ефективнішій модернізації Збройних Сил України.

Співпраця в ОПК

Нагадаємо, що у травні група з восьми країн Євросоюзу виступила за інтеграцію України в європейський оборонно-промисловий комплекс (ОПК).

Цю ініціативу Данії підтримала Швеція, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди і Польща.

Міністри оборони цих країн запропонували чотири конкретні сфери співпраці ЄС з українським оборонно-промисловим комплексом.

У квітні цього року Україна та Велика Британія підписали нову рамкову угоду про оборонно-промислову співпрацю, яка дасть можливість налагодити співробітництво оборонних підприємств обох країн.

Французько-німецький оборонний гігант KNDS (KMW+Nexter Defense Systems)  оголосив про створення дочірньої компанії в Україні.

Представники KNDS та української компанії ENMEK 7 червня підписали два листи про наміри, один з яких стосується створення центру технічного обслуговування САУ CAESAR, а інший — 3D-друку запасних частин. Також було формалізовано контракт про розгортання ліцензійного виробництва 155-мм снарядів в Україні.

Канадський бронеавтомобіль Roshel Senator у версії MRAP. Фото: Roshel

Також виробник бронеавтомобілів Roshel планує інвестувати десятки мільйонів доларів у будівництво заводу в Україні. Виробництво буде орієнтовано як на український, так і на європейський ринок.

Війна з Росією Закупівлі Міністерство оборони (МОУ) Світ Україна