fbpx
У Німеччині схвалили закупівлю додаткових 155-мм снарядів

У Німеччині схвалили закупівлю додаткових 155-мм снарядів

Боєприпаси Виробництво боєприпасів Європа Німеччина Світ Україна

Бюджетний комітет Бундестагу схвалив закупівлю додаткових артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів.

Проєкт закупівель може бути використаний для продовження підтримки України необхідними боєприпасами, а також сприятиме подальшому поповненню запасів армії Німеччини.

«Україна захищає свою територію від Росії вже понад два роки. Українські збройні сили як ніколи залежать від постачання зброї та боєприпасів», — розповіли в уряді Німеччини.

Зараз у війні спостерігається висока витрата артилерійських боєприпасів, надто снарядів калібру 155 міліметрів.

Німеччина та її союзники не раз надавали пакети підтримки Україні.

«У світлі поточної ситуації з політикою безпеки запаси необхідно постійно поповнювати та розширювати», — зазначають урядовці.

Виробництво та постачання снарядів тепер узгоджене з німецькою збройовою компанією для подальшої підтримки України та поповнення власних запасів боєприпасів.

Потреба у фінансуванні розміром майже 880 мільйонів євро буде покрита як зі спеціальних фондів Бундесверу, так і з регулярного оборонного бюджету.

Бюджетний комітет також схвалив внесення змін до рамкової угоди з оборонною компанією. Завдяки новій угоді можливий обсяг замовлень збільшився у кілька разів.

«Німеччина стійко зміцнює свою обороноздатність і ще більше знижує залежність від постачання боєприпасів, які мають вирішальне значення для війни», — розповіли урядовці.

Снаряди 155 міліметрів на заводі Rheinmetall. Фото з сайту компанії

Договір також містить статтю, яка дозволяє іншим країнам приєднатися до проєкту. Данія, Естонія та Нідерланди вже долучилися.

Востаннє бюджетний комітет схвалював закупівлю артилерійських боєприпасів для України у французької збройової компанії у грудні 2023 року. Тоді було замовлено 68 тисяч снарядів калібром 155 міліметрів.

Боєприпаси Виробництво боєприпасів Європа Німеччина Світ Україна