fbpx
У Німеччині заявляють про ризики через російське обладнання на своїх субмаринах

У Німеччині заявляють про ризики через російське обладнання на своїх субмаринах

Балтія ВМС Німеччини Європа Німеччина Підводні човни Росія Флот

Навігаційне обладнання російської фірми “Транзас” з’явилося на підводних човнах ВМС Німеччини за часів колишнього голови уряду Ґергарда Шредера.

Про це повідомляє видання DW з посиланням на німецький тижневик Bil.

За даними видання, кілька десятків підводних човнів Військово-морських сил (ВМС) Німеччини оснащені навігаційним обладнанням, що розроблене російським підприємством.

Ці прилади визначають положення, швидкість і маршрут судна.

За повідомленням журналістів, дані зі встановленого на підводних човнів навігаційного обладнання російської фірми “Транзас” можуть перехопити іноземні спецслужби.

Крім того, як виявилося  Німеччина не виключила фірму із Санкт-Петербурга зі списку постачальників і пізніше. Наприклад, навігаційна система Navi-Sailor 4100, розроблена компанією “Транзас”, за даними видання, встановлена на підводних човнах U-35 і U-36, які почали використовувати у 2015 і 2016 роках відповідно.

Шифрування даних, розроблене в Росії, і не відповідає військовому стандарту безпеки, який вважається особливо захищеним, зауважує видання.

Експертів хвилює можлива вразливість цього обладнання до кібератак.

Bild із посиланням на експертів пише, що російські навігаційні системи можуть відкрити «можливості для шпигунства та саботажу з боку іноземних держав».

У разі таких успішних дій, можна буде маніпулювати навігаційними даними, що може призвести до аварійної ситуації чи взагалі втрати екіпажу та судна.

Компанію Transas заснували у Санкт-Петербурзі в 1990-х роках. Вона активно співпрацює, розробляє та постачає бойові безпілотники для армії РФ та тренажери для її флоту.

У 2018 році компанію придбала фінська фірма Wartsila, але підрозділ розробок для військ залишився під контролем Росії.

При цьому представник міністерства оборони ФРН у відповідь на запит видання про можливу загрозу російського обладнання повідомив, що відомство вживає серйозних зусиль з метою гарантувати IT-безпеку у підзвітних йому сферах.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балтія ВМС Німеччини Європа Німеччина Підводні човни Росія Флот