fbpx
У Плані оборони України прописано дії для всіх інституцій — Данілов

У Плані оборони України прописано дії для всіх інституцій — Данілов

ЗСУ Міністерство оборони (МОУ) РНБО Україна

У Плані оборони України у разі вторгнення російських військ прописаний детальний алгоритм дій для кожної інституції та структури держави.

Про це інформує Мілітарний.

Вперше у Плані оборони України задіяні всі органи, зокрема центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та інші інституції, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю на каналі Апостроф TV, пише «НВ».

«Раніше План оборони — це був тільки Генштаб, Збройні сили та групи, які стосуються сектору безпеки та оборони. Цей план оборони — значно ширший документ. Усі відомства, що мають до цього стосунок, вже визначені як структури, які братимуть у цьому участь… Усі будуть залучені до цього питання», — розповів Данілов.

Секретар РНБО додав, що «війна — це справа всіх» і такого, що одні органи залучать, а інші «спостерігатимуть, чим усе це закінчиться», не може бути.

Секретар РНБО Олексій Данілов. Жовтень 2021. Фото: Сайт Президента

Данілов сказав, що «це було свого часу, коли Російська Федерація через своїх агентів мала тотальний вплив на наш сектор оборони, коли у нас міністром оборони був громадянин Російської Федерації, і навіть не один».

15 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО), на якому було затверджено План оборони України.

Цей документ, робота над яким тривала майже два роки, визначає взаємодію державних органів влади у разі загострення безпекової ситуації.

«Це перший такий фундаментальний документ за роки незалежності», – сказав на брифінгу Олексій Данілов.

Фото: Збройні сили України (ЗСУ)

План оборони України передбачає механізми співпраці різних відомств у разі надзвичайних ситуацій і залучення сил територіальної оборони. План є секретним та діятиме винятково у воєнний час.

Крім того, на засіданні було розглянуто та ухвалено Стратегію інформаційної безпеки України, яка, серед іншого, передбачає заходи з протидії російській пропаганді.

Фото на тему: ЗСУ/Збройні сили України

У вересні президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про збільшення оборонного бюджету на 2022 рік.

ЗСУ Міністерство оборони (МОУ) РНБО Україна