fbpx
У Польщі встановили пам’ятник з Петлюрою

У Польщі встановили пам’ятник з Петлюрою

Визвольні змагання Європа Історія Польща Світ Сусіди

У Польщі 9 листопада 2020 року в місті Скерневиці (Skierniewice), за 60 кілеметрів від Варшави встановили пам’ятник з Симоном Петлюрою.

Про це пише Радіо Свобода.

Пам’ятник присвячений героям, які визволяли польські земля від більшовицької навали в 1920 році.

На Вокзальній площі Скерневиць зустрілись польський маршал Юзеф Пілсудський, голова Директорії Української Народної Республіки Симон Петлюра, прем’єр-міністр Угорщини Пал Телекі та військовий радник штабу польської армії, а згодом – президент Франції Шарль де Голль.

Автор пам’ятнику відомий польський митець, професор Краківської академії мистецтв Кароль Бадина.

Пам’ятник у Польщі в Скерневицях під назвою «Перед Варшавською битвою – Скерневиці 1920-2020» 1

На початку року Президент Польщі Анджей Дуда запропонував українському колезі Володимиру Зеленському спільно відзначити у серпні 2020 року перемогу над Радянською Росією.

Таким чином у Польщі хочуть відзначити 100-річчя «Варшавської битви», коли війська Польщі та Української Народної Республіки розбили російсько-більшовицькі армії, у результаті чого Польська Республіка зуміла відстояти свою незалежність.

Союзником польських військ у битві проти військ Радянської Росії виступили українські військові з’єднання Української Народної республіки.

Проте через пандемію коронавірусу від участі українських військових відмовились з міркувань епідеміологічної безпеки.

Довідка з Вікіпедії:


19 липня 1920 року Оргбюро ЦК РКП(б) створило Польське бюро ЦК РКП(б) на чолі з Феліксом Дзержинським, який був поляком за походженням. 23 липня 1920 року в Смоленську сформовано маріонетковий Тимчасовий революційний комітет Польщі, який мав взяти владу в Польщі після взяття Варшави. Головою Тимчасового революційного комітету Польщі призначили комуніста Юліана Мархлевського. Зі Смоленська ТРК Польщі переїхав у Білосток.

Контрнаступ польських військ

12 серпня — 25 серпня 1920 року розгорнулась масштабна Варшавська битва, яка увійшла в історію під назвою «Диво на Віслі». Основний тягар оборони Варшави лежав на армії Північного фронту генерала Юзефа Галлера. У кровопролитних оборонних боях за Радзимін, Зєльонку та Оссув поляки знекровили противника. Юзеф Пілсудський зібрав на південний схід від Варшави групу свіжих частин, у складі п’яти дивізій піхоти і бригади кавалерії, та 16 серпня 1920 року з-над річки Вєпш вдарив у фланг наступаючих армій Західного фронту під командуванням Тухачевського. Протягом кількох тижнів поляки розгромили між Віслою та Німаном кілька червоних армій.

Більшовики зрозуміли, що їм важко вести наступ одночасно на Варшаву та Львів, тому перекинули 1-шу кінну армію на варшавський напрямок. Армія Будьонного мала рухатись через Замостя, Люблін у тил контратакуючих дивізій Пілсудського.

Саме у період з 19 до 30 серпня 1920 року 6-та Січова дивізія УНР під командуванням Генерал-хорунжого Марка Безручка відбивала атаки 1-ї кінної армії Будьонного під Замостям. Безручко командував залогою міста, до якої входили: 6-та Січова дивізія, 31-й польський полк та 2 етапових курені. Всього — 3200 багнетів, 200 шабель, 12 гармат та 3 бронепотяги.

Схема бою під Замостям

Морська піхота УНР міністра ВМС УНР Михайла Білинського стала під Замостям тією фортецею, яку не могли здолати війська М. Тухачевського. Під час тих боїв Білинський постійно знаходився в діючій армії зі своєю дивізією морської піхоти.

Атаковані з півдня і заходу більшовики змушені перейти прусський кордон, частина військ відступила на схід.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Визвольні змагання Європа Історія Польща Світ Сусіди