fbpx
У Польщі вибухнула бомба часів Другої світової війни

У Польщі вибухнула бомба часів Другої світової війни

Балтія Вибухи Друга Світова Війна Європа Польща Світ Сусіди

Під час операції зі знешкодження пристрою в каналі біля Балтійського моря вибухнула п’ятитонна бомба Tallboy часів Другої світової війни.

Про це повідомляє видання Euronews.

Бомба Tallboy – це сейсмічний вибуховий пристрій, який розривається під водою, руйнуючи прилеглі підземні та наземні споруди.

Бомба, яку фахівці знешкоджували в каналі, була скинута Королівськими військово-повітряними силами Великої Британії під час нападу на військовий табір німецьких сил в 1945 році.

Вибуховий пристрій був виявлений ще минулого року на глибині 12 метрів. На дні можна було помітити лише «ніс» бомби. Фахівці розповіли, що пристрій має більш як шість метрів в довжину і на ньому знаходиться 2,4 тонни вибухівки.

Військово-морський флот Польщі заявив, що він виключив традиційний варіант керованого вибуху через побоювання зруйнувати міст, розташований приблизно в 500 метрах від бомби.

Замість цього фахівці планували вдатися до методу, відомому як дефлаграція, тобто спалити заряд вибухової речовини, не викликаючи детонації, використовуючи дистанційно пристрій для пробивання оболонки.

Незапланований вибух

Однак щось пішло не так. Гжегож Левандовський, представник 8-ї флотилії берегової оборони польського флоту, сказав, що процес дефлаграції перетворився в детонацію: «Не було ніякого ризику для безпосередньо залучених осіб. Бомбу можна вважати нейтралізованою».

Перед початком операції Левандовскі назвав її «дуже делікатною роботою», додавши, що «найменша вібрація може підірвати бомбу». Саме тому близько 750 місцевих жителів, які перебувають на відстані до 2,5 кілометрів від бомби, були змушені заздалегідь евакуюватися.

У Польщі вибухнула бомба часів Другої світової війни. Tallboy - сейсмічна бомба. Застосовувалася в кінці Другої світової війни для руйнування промислових і військових об'єктів нацистської Німеччини, які було неможливо вразити бомбами звичайного типу. Для доставки бомби застосовувався модифікований бомбардувальник Авро Ланкастер.

Морський рух по судноплавному каналу було призупинено в районі 16 кілометрів навколо операції по знешкодженню бомби.

Історики повідомляють, що під час Другої світової війни Свіноуйсьце (в той час це була частина Німеччини) був домом для однієї з найбільш важливих Балтійських баз німецького флоту і піддавався масованим бомбардуванням. 16 квітня 1945 року Королівські ВПС Великої Британії відправили 18 бомбардувальників і атакували базу 12 бомбами Tallboy.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Балтія Вибухи Друга Світова Війна Європа Польща Світ Сусіди