fbpx
У росіян помітили 203-мм снаряди американського виробництва

У росіян помітили 203-мм снаряди американського виробництва

Артилерія Боєприпаси Війна з Росією Росія

У російських артилеристів помітили 203-мм артилерійські боєприпаси американського виробництва.

Про це повідомляє Telegram-канал «Український Інформатор».

На фото видно боєприпас та промаркований пороховий заряд «203-2С7». Очевидно, що снаряд призначений для стрільби з самохідної артилерійської установки 2С7 «Пион».

Цифра 203 вказує, що снаряд отримав найменування «Изделие 203». Боєприпас з таким найменуванням зустрічався у російських таблицях стрільби, які були складені у 2023 році.

Нанесення маркування на порохові заряди й складання таблиці стрільби може вказувати на те, що росіяни отримали достатньо велику партію цих боєприпасів, а не захопили їх в українських військових. Також росіяни могли перепакувати порохові заряди й залишити тару.

Можна припустити, що Росія отримала ці боєприпаси з іранських арсеналів. Відомо, що країна експлуатує американські 203-мм самохідні артилерійські установки М110.

Окрім Ірану М110 експлуатують Бахрейн, Кіпр, Греція, Єгипет, Йорданія, Марокко, Пакистан, Тайвань і Туреччина.

Іранські снаряди в російському арсеналі

Нещодавно «Мілітарний» повідомляв, що Іран поставив російським військовим партію 120-мм мін, які виготовили у 2023 році.

Міни поставлені відразу з пороховими зарядами у пластиковому тубусі. Додаткові порохові заряди використовуються для того, щоб збільшити максимальну дальність ураження такої міни.

У 2023 році стало відомо, що Іран продав Росії боєприпасів для війни проти України на суму трохи більше мільйона доларів. Контракт на боєприпаси Іран та Росія уклали ще у вересні 2022 року.

Згідно з оприлюдненим контрактом, Іран продав різні типи ракет та боєприпасів. У додатку до контракту йдеться, що Іран передавав 125-міліметрові стволи для танків Т-72, стволи для 122-міліметрової гаубиці Д-30, танкові, артилерійські боєприпаси.

Нагадаємо, росіяни також використовують іранські 122-міліметрові осколково-фугасні снаряди сімейства Arash до реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град».

Артилерія Боєприпаси Війна з Росією Росія