fbpx
У Росії обшуки через авіатехніку, якою заволоділа Україна

У Росії обшуки через авіатехніку, якою заволоділа Україна

Авіація Гелікоптери Іл-76 Ми-8/17/171 Росія Світ Сусіди

У Росії порушили кримінальні провадження за незаконний продаж літаків та гелікоптерів за кордон, зокрема, в Україну.

Про це повідомляє російське пропагандистське видання «Известия».

У межах провадження про незаконне виведення з-під російської юрисдикції 59 цивільних літаків Ил-76 та гелікоптерів Ми-8 у федеральному агентстві повітряного транспорту «Росавиация» відбулися обшуки.

Відповідна авіатехніка була виведена за кордон з березня 2022 до червня 2023 року.

За інформацією видання, обшуки відбулися 7 лютого. З кабінетів високопоставлених співробітників «Росавиации» силовики вилучили «предмети і документи, що підтверджують незаконність їхніх дій».

Ил-76 ПКС РФ. Ілюстративне зображення

Силовики РФ стверджують, що щонайменше три виведених гелікоптери Ми-8 потрапили в Україну та брали участь у бойових діях проти російської окупаційної армії у складі Сил оборони.

Також деякі з цих бортів, зокрема, транспортні літаки Ил-76 потрапили до країн, які уряд РФ називає «недружніми»

Частину цих літаків, як стверджується, використовували для перевезення військової допомоги Україні, яку надають країни заходу.

Попередня перевірка також з’ясувала, що, зокрема, співробітники «Росавиации» виводили борти з державного реєстру цивільних повітряних суден без повного комплекту документів.

Крім того, вони надавали суперечливу та недостовірну інформацію про перебування повітряних суден за межами Росії.

Перевірка також розкрила факти, що співробітники «Росавиации» не запитували в інших відомствах дані про видані власникам повітряних суден дозвільні документи.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року США, Євросоюз та низка інших країн оголосили про закриття неба для російських літаків. Західні компанії-виробники припинили обслуговувати повітряні судна російських компаній та постачати запчастини. Крім того, від роботи з російськими перевізниками відмовилися і деякі компанії, які надають літаки у лізинг.

Авіація Гелікоптери Іл-76 Ми-8/17/171 Росія Світ Сусіди